EKRE kaebas Eesti Päevalehe valeväidete levitamise eest Pressinõukokku

Eesti,
- Updated
Ajakirjandus kukkus esimese saja päevaga läbi.
©UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond andis erakonna kohta valeväiteid levitanud Eesti Päevalehe Pressinõukokku.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul sisaldab Eesti Päevalehe 17. mai artikli pealkiri „EKRE läheb riigikogu valimiskampaaniat tegema tühja rahakoti ja professionaalse abita“ kahte valeväidet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„EKRE on üks kõige paremal järjel olevaid erakondi Eestis, kellel on priske pangaarve ja null võlga. Ajakirjanik on teadlikult eiranud Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni avalikke andmeid EKRE majandusliku seisu kohta, sest need ei lähe kokku ajakirjaniku luuludega,“ ütles Helme.

„Väide, et meil ei ole professionaalseid koostööpartnereid meediaagentuuri või loovagentuuri näol, ei vasta samuti tõele. Väide on vastuolus isegi artikli sisuga, sest vähemasti üht erakonna professionaalset partnerit on artiklis mainitud. Ajakirjanik on selgelt tahtnud pealkirjas levitada erakonna kohta väärinfot.“

Helme sõnul kasutab Eesti Päevaleht tõejärgse ajastu meedia tüüpilisi töövõtteid.

„Artikkel ehitatakse üles valeväidetele ja kõige jõulisemat propagandistlikku sõnumit võimendatakse pealkirjas. Toimetajad teavad väga hästi, et suur osa lugejaid pealkirjast kaugemale ei jõua, eriti veebiväljaandes, kus artikli vaatamise eest tuleb maksta. Kui nüüd keegi valeliku pealkirja kallal norima hakkab, manavad toimetajad pähe süütalapse näo ning sogavad vett, et pealkirja ülesanne on vaid tähelepanu äratada,“ ütles Helme.

„Meie selliseid räpaseid töövõtteid ei aktsepteeri. See ei ole ajakirjandus, vaid ajakirjanduse sildi all tehtav propagandistlik ajupesu. Oleksime olnud nõus ka vigade paranduse või vastulausega, aga mõlema pakkumisest Eesti Päevaleht keeldus. Me ei näe muud varianti, kui lasta Eesti Päevalehe tegevust hinnata Pressinõukogul.“

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi. Pressinõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad lugejatelt ajakirjanduses ilmunud materjalide kohta.

LOE LISAKS

“Räägime asjast” libauudistest: Eylandti sopalugu näitab ideoloogiatööd, mitte ajakirjandust

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused