EKRE kaitseministrikandidaat on kolonelleitnant Leo Kunnas

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Leo Kunnas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakond avalikustas tänasel riigikaitse programmi esitlusel oma kaitseministrikandidaadi, kelleks on reservkolonelleitnant Leo Kunnas.

Leo Kunnase sõnul puudub täna Eestil selline kaitsevägi, millega suudaksime liitlasvägede põhijõudude saabumiseni vastu pidada ja võimaliku sõja võita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Viimased üksteist aastat olen palju kirjutanud ja rääkinud, kuidas julgeolekualaseks talveks paremini valmis olla. Mul ei oleks vaja kaitseministriks pürgida, kui asjad oleksid tehtud. Võiksin rahumeeli kirjutada veel mõne raamatu või osaleda uue filmi tegemisel, aga ma ei näe selleks enam võimalust. Oleme aja, mida meile küllaltki heldelt anti, ära kulutanud. Hästi kaitstud Eesti peame alles looma. Tean, kuidas seda teha ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kaitseministrina teen selle ka teoks,“ ütles Kunnas.

Leo Kunnas oli 1994–1997 kaitseväe lahingukooli õppejaoskonna ülem ja kooli ülem, 1997–1999 kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgema sõjakooli ülem ning 2001–2007 kaitsejõudude peastaabi operatiivosakonna ülema asetäitja, kohusetäitja ja ülem. 2005. aastal teenis ta Iraagis USA 1. soomusdiviisi 3. brigaadi lahingugrupi staabi operatiivosakonnas. 2007. aastal läks ta reservi.

Kunnase sulest on ilmunud raamatud “Kustumatu valguse maailm. Sõdurjumala teener” (2001) , “Viiv pikas sõjas. Märkmeid Iraagi sõjast” (2006), “Takerdunud rünnak. Eesti riigikaitse võtmeprobleemid ja lahendused” (2008), triloogia: Gort Ashryn (2008-2010) , “Ukraina häirekell. Takerdunud rünnak II” (2014) ja “Sõda 2023 [dokumentaalromaan veel sündimata sündmustest]” (2016). Kunnas on 2015. aastal linastunud filmi „1944“ stsenarist.

Tal on lapsed Grete Laura, Karl Rudolf ja Astrid Juulia.

 

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused