Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE kavatseb kohtus vaidlustada valitsuse kehtestatud põhjendamatud piirangud

23.08.2021
Martin Helme

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb kohtus vaidlustada valitsuse korralduse 282, millega muu hulgas kehtestati nõue vaktsineerituse tõestamiseks, ütles EKRE esimees Martin Helme.

 

“Vaidlustame selle, et inimeste delikaatseid isikuandmeid küsitakse igal pool, et inimesed peavad käima ringi tõestusega, et nad on terved või vaktsineeritud. Ja vaidlustame selle, et inimesed jagatakse kaheks. Et põhilised vabadused, kogunemisvabadus ja põhilised teenused on pandud sõltuma dokumendist, mis on valitsuse poolt välja mõeldud. Põhiseadus ei võimalda inimesi niimoodi kaheks jagada,” lausus Helme.

Helme sõnul on valitsuse kehtestatud piirangute puhul probleem, et need peaksid olema põhjendatud ja proportsionaalsed, aga kumbagi nõuet pole täidetud.

“Maski kandmise põhjendus ei ole proportsionaalne. Vaktsineeritud inimesed ei peaks piiranguid taluma. Vaktsiinid on olnud pool aastat inimestele vabalt kättesaadavad ja valitsuse lahendused peaksid olema teistsugused kui eelmisel aastal või ka pool aastat tagasi. Inimesed ei pea sellise valitsuse raske rusika poliitikaga nõus olema. Meil on valitsus, kes tegeleb süstemaatiliselt kruvide kinnikeeramisega.”