EKRE kavatseb Riigikogus blokeerida Eesti-Vene loovutusliku piirileppe ratifitseerimise

Eesti,
Mart Helme

Kui uus valitsus toob Riigikokku Eesti-Venemaa piirileppe ratifitseerimise eelnõu, kavatseb Eesti Konservatiivne Erakond (EKRE) selle menetlemist kõigi seaduslike vahenditega takistada.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE aseesimehe ja Riigikogu väliskomisjoni liikme Mart Helme sõnul kavatseb EKRE mobiliseerida kõik oma toetajad, et Riigikogu ei kiidaks heaks lepingut, millega Eesti riik loovutab vabatahtlikult Venemaale Tartu rahulepingu järgsed alad.

„Sisulisi põhjendusi 5,2 protsendi Eesti riigi maa-ala, territoriaalvete ja õhuruumi lahutamiseks ning selle võõrriigile loovutamiseks ei ole. Leppe heakskiitmine lootuses, et see parandab Eesti-Vene suhteid, on soovmõtlemine ja näitab, kui halvasti meie välispoliitika kujundajad Venemaad tunnevad.“

Helme sõnul tekitab hämmingut valitsuse initsiatiivi ajastus. „Olukorras, kus Euroopa Liidu ja Venemaa suhted on madalseisus ja arutatakse Venemaale uute sanktsioonide kehtestamist, kavandavad meie ministrid idanaabrile kingitust. Eesti ei saa sellest mingisugust poliitilist, majanduslikku ega moraalset kasu,“ ütles Helme.

„Vastupidi, lepingut ratifitseerides nõustub Eesti vabariik Kremli seisukohaga, et Tartu rahuleping on oma kehtivuse kaotanud. See nõustumine omakorda legaliseerib alatiseks Venemaa jätkuva okupatsiooni Tartu rahu järgse Eesti aladel ja loovutab Narva tagused alad ja osa Petserimaast. Leppe ratifitseerimine võtab meilt ära igasuguse õiguse nõuda okupeeritud alade eest vähimatki kompensatsiooni. Need, kes arvavad, Eesti riik peaks olema pragmaatiline ja Tartu rahust taganema, unustavad, et Putini Venemaa ei ole igavene. Eestil ei ole kiiret.“

Helme sõnul annaks piirileppe ratifitseerimine heakskiidu ka Venemaa tegevusele Gruusias ja Ukrainas. “Kui me toetame Gruusia ja Ukraina territoriaalset terviklikkust ja mõistame hukka Venemaa agressiooni neis riikides, siis tuleb samast põhimõttest lähtuda ka Eestis. Eesti alade anastamisel ja Krimmi okupeerimisel on ainult ajaline erinevus.”

 

LOE LISAKS

VIDEO Mart Helme Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeval: oleme võlgu neile, kes tajusid ära õige hetke sõlmida rahu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas: Tartu rahuleping on Eesti Vabariigi sünnitunnistus ja kehtib ka aastal 2021

Mart Helme: “Me ootame, et Venemaa tunnustaks Tartu rahulepingut ja Eesti riigi järjepidevust”

Ajaloolane Aldo Kals: uus raamat Tartu rahust sündis soovist kaitsta lepet riigireeturite eest

EKRE ettepanek katkestada Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimine jõuab teisipäeval Riigikogusse

Spiiker Henn Põlluaas Tartu rahu aastapäevakõnes: Eesti ei vaja uut, Tartu rahulepet tühistavat piirilepingut!

Jaak Valge: vaade Tartu rahule 100 aasta kõrguselt

EKRE kongress: Eesti iseseisvus Tartu rahulepingu piirides on aegumatu ja võõrandamatu

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused