EKRE kongress: Eesti iseseisvus Tartu rahulepingu piirides on aegumatu ja võõrandamatu

Rubriik Eesti On
Eesti lipuvärvid
©UU
Eesti lipuvärvid

EKRE kongress võttis pühapäeval vastu deklaratsiooni Eesti Vabariigi iseseisvusest, mille kohaselt on meie omariiklus Tartu rahulepingu järgsetes piirides on aegumatu ja võõrandamatu.

“Sada aastat tagasi, 24. veebruaril 1918 kuulutati välja Eesti Vabariik ning võiduga Vabadussõjas kinnistati endale koht maailma demokraatlike riikide seas. Kuigi 17. juunil 1940 okupeerisid Punaarmee väed Eesti, suutis eesti rahvas vaatamata Nõukogude režiimi repressioonidele ja venestamissurvele säilitada iseseisvustahte ning 20. augustil 1991 taastasime rahvusliku iseseisvuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd, põlvkond pärast suveräänsuse taastamist, on eestlased taas kaotamas kontrolli oma riigi üle. Euroopa Liit, kuhu Eesti alates 2004. aastast kuulub, on teel riikide liidust liitriigiks, mis võtab väikeriikidelt ja -rahvastelt otsustusõiguse. Selle asemel, et koos EL-i liikmete Ungari, Poola, Tšehhi ja Austriaga oma iseseisvuse püsimise eest võidelda, eelistavad Eesti valitsus ja kartellierakonnad meie põhiseadust eirates tantsida Brüsseli diktaadi järgi.

Tõsiasja, et meie suveräänsus ning õigus otsustada oma elu ja tuleviku üle on tõsise surve all, näitavad keelenõuete leevendamine hariduses ja riigi asjaajamises, idee anda halli passi omanikele Eesti kodakondsus eksamit sooritamata, kava “rikastada” eestlaste laulupidu vene keelega, kõrgkoolide õppekavade muutumine inglisekeelseks, katsed suurendada sisserändekvooti ja rahvusriikluse idee naeruvääristamine poliitilise eliidi seas.

Rahva otsustusõiguse kadumisest annab tunnistust valitsuse plaan hoolimata sadade tunnustatud ekspertide ja ühiskonnategelaste protestist hakata ellu viima Eesti majandust ja loodust hävitavat Rail Balticu projekti. Rahva tahte ja põhiseaduse eiramist kujutab endast ka Eesti kohtute katse võtta endale seadusandja roll ja jõustada kooseluseadus.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et meie riigi alusdokumendiks on ja peab jääma Eesti põhiseadus, mille järgi kõrgeima võimu kandja on rahvas. Seoses Eesti Vabariigi 100. juubeliaastaga peame vajalikuks kinnitada tahet kindlustada ja arendada riiki, mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kinnitab jätkuvalt ja vankumatult, et:

– Eesti iseseisvus ja sõltumatus Tartu rahulepingu järgsetes piirides on aegumatu ning võõrandamatu;
– Eesti Vabariigile kuulub kõrgeim võim oma territooriumil;
– Eesti seadused on ülimuslikud tervel Eesti territooriumil;
– Eesti riigi maa-ala, territoriaalveed ja õhuruum on lahutamatu ja jagamatu tervik;
– Eesti kaitseb end igal juhul ja kui tahes ülekaaluka vastase vastu.”

22. aprill 2018,
Tallinn

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused