EKRE lükkab levitatava vale kategooriliselt ümber: erakond ei soovi abortide keelustamist

Eesti,
- Updated
Lapseootel naine

Õdede, naistearstide ja ämmaemandate ühendused saatsid täna Riigikogule pöördumise, milles taunitakse valitsuse toetust rahaliselt MTÜ-d Elu Marss ning arvatakse ekslikult, et rahvuskonservatiivid soovivad abortide keelustamist. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon teatas vastuseks, et erakonnal ja MTÜ-l ei ole kavas aborte keelustada.

Portaal Uued Uudised avaldab vastuse täismahus:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõistame teie muret Eesti naiste tervise pärast ja ühtlasi väljendame kahetsust, et olete sattunud pahatahtliku desinformatsiooni ohvriks. Lükkame kategooriliselt ümber kõik avalikkusesse paisatud süüdistused.

Valitsus on koalitsioonilepingus sätestanud, et “laiendame nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna otsus toetada MTÜ-d Elu Marss on kantud soovist tõhustada nii abordi- kui ka pereplaneerimise alast selgitustööd.

Viimastel aastakümnetel on abortide arv Eestis kordades langenud, kuid samas jääb Eestis abortide tõttu sündimata ligi 3000 last aastas.

Konservatiivseid väärtusi kandva erakonnana peame oluliseks, et abort ei oleks ühiskonnas taandatud vaid meditsiiniliseks protseduuriks. Meie soov on jõuda teavitustööga olukorrani, kus aborti kaaluv naine oleks tema ees olevatest valikutest ja võimalustest igakülgselt informeeritud. Ühtlasi soovime kasutusele võtta rohkem abinõusid, et ükski laps ei jääks sündimata ebapiisava ühiskondliku ja majandusliku turvavõrgustiku pärast.

Oleme valmis tegema meedikute esindusorganisatsioonidega igakülgset koostööd ning kutsume nende esindajad kohtuma EKRE riigikogu fraktsiooniga.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused