EKRE majandustoimkond: piirangute leevendamisega venitamine toob kaasa tõsiseid tagajärgi nii riigile kui rahvale

Rubriik Eesti, Majandus On
- Updated
©Uued Uudised
Koroonapiirangute tõttu ei saa paljud inimesed töötada ja nende sissetulekud kannatavad.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) majandustoimkond kutsub valitsust üles välja töötama plaani, kuidas koroonakriisist võimalikult kiiresti ja turvaliselt väljuda.

Majandustoimkonna esimees Mart Kallas osutab, et aasta jooksul on kogunenud nii teaduslike uuringute andmeid kui elulisi näiteid, mis seavad kahtluse alla algse hüpoteesi, et massilised töökohtade sulgemised ja liikumispiirangud oleksid viiruseohu tõrjumisel ainuvõimalikud ja efektiivsed meetmed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Andmete võrdlus näitab, et rangete piirangutega piirkondade haigestumusnäitajad ei ole leebemate piirkondadega võrreldes märkimisväärselt madalamad. Küll aga on suur erinevus majandusliku ja sotsiaalse heaolu valdkonnas,” ütleb Kallas.

“Tööta on jäänud kümned tuhanded inimesed. Paljudel on töökoht säilinud, kuid piirangute tõttu ei saa nad töötada ja nende sissetulekud kannatavad. Majandussurutise ja liikumispiirangute mõju ulatub majandusest kaugemale, puudutades nii psüühikat, tervist, vaimset heaolu ja isegi sündivust.”

Kallas osutab, et eriti suure löögi alla on sattunud mikro- ja väikeettevõtted, mis annavad poole Eesti riigi maksutulust, kuid samas ei laiene paljudele neist sotsiaalsed garantiid ja riigipoolsed toetuspaketid.

“Mõistlikud piirangud on vajalikud, kuid liigsed piirangud ning piirangute leevendamisega venitamine toovad kaasa tõsised tagajärjed nii rahvale kui riigile. Seepärast peame tegema kõik, et piirangud võimalikult kiiresti ja minimaalsete kahjudega kaotatud saaks. Kaasata tuleks laiem ring spetsialiste, et otsused saaksid tehtud adekvaatse ja kriisi erinevaid aspekte arvestava informatsiooni põhjal.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused