Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE naispoliitikud: vasakliberaalne poliitika ohustab naiste turvalisust

08.08.2022
Evelin Poolamets

Hiljutistel EKRE suvepäevade raames toimunud EKRE naiste vestlusringis arutlesid saate „Elust ja poliitikast“ esinejad Helle-Moonika Helme, Evelin Poolamets ja Merle Kivest konservatiivsete naiste rollist poliitika kujundamisel.

EKRE volikogu esimees Evelin Poolamets avas rahvarohke kõnekoosoleku Jaan Tõnissoni sõnadega: „Neljakordselt tähtis on naise osa meie kui iseseisva rahva tuleviku kindlustamisel.“

Arutleti teemadel, kuidas saaksid naised rohkem kaasa aidata konservatiivse maailmavaate tutvutamisele.  Esinejad rõhutasid, et just konservatiivne poliitika tagab naistele turvalisema elukeskkonna. Massiimmigratsioon on üks turvatunde kiiremaid lõhkujaid. Ebaturvalises keskkonnas on just naised ja lapsed need, kes kannatavad kõige enam.

Riigikogu liige Helle-Moonika Helme ütles, et naisi peaks julgustama rohkem poliitikaga tegelema vaatamata sellele, et ka naisvalijad eelistavad tihti oma hääle just meespoliitikutele anda.

Helle-Moonika Helme hoiatas, et liberaalide plaan panna eesti lapsed vene lastega ühte kooli ning seda nimetada eesti keelele üleminekuks, on silmamoondus. Keele õpetamise koormus pannakse hoopis eesti lastele ning teisalt kaotavad eesti lapsed omakeelse koolikeskkonna.

Tartu linnavolikogu liige Loone Ots tõi välja naiste jaoks olulise teemana perepoliitika ja lastetoetused. Praeguse majanduspoliitika tulemusena on peredel järjest raskem toime tulla. Samuti tõi ta välja, et EKRE on ainus erakond, kes seisab selgelt vastu LGBT propagandale.

Tartu linnavolikogu liige Merle Kivest leidis, et naised võiksid poliitikasse tuua oma erialase kompetentsi. Nii saaksid sotsiaalteemasid edukalt suunata hea erialase kompetentsiga naispoliitikud.

Koosolekul tõdeti, et EKRE poliitika köidab naisi  järjest enam, ent peavoolumeedia moonutuste vastu seismiseks tuleb leida rohkem viise, et konservatiivide ideed naisteni jõuaksid. Konservatiivide potentsiaal on väga suur ning lähematel aastatel on oodata, et vasakliberaalide ebaõnnestunud poliitika avab veel paljude silmad parematele lahendustele.