EKRE Naisühenduse avalik kiri: Kaja Kallas, tooge elektri hind alla või astuge tagasi!

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas

Me oleme jõudnud aasta kõige külmemal ajal olukorda, kus inimestelt võetakse elektriarvetega ära mitte üksnes säästud, vaid ka igapäevane leivaraha. Energia hinnad kerkivad riigile kuuluvate energiafirmade osavõtul enam mitte protsentides, vaid kordades. See on katastroof väga suurele osale Eestimaa peredest.

Börsist ja vabaturumajandusest rääkimine valitsusjuhi ja riigile kuuluvate sisuliselt monopoolsete ettevõtete Eesti Energia ja Eleringi poolt kõlab küünilise irvitamisena.

Eesti Energia tootis varem elektrienergiat nii palju, et jätkus ekspordiks. Nüüd elame juba mitu aastat elektridefitsiidis, olles sunnitud elektrit välismaalt sisse ostma. See on praeguste valitsusparteide pikaajalise rumala poliitika tagajärg.

Möödunud aasta lõpus seiskas reformierakondlasest rahandusministri Keit Pentus-Rosimannuse kontrollitava kontserni juhtkond remondi ettekäändel aasta kõige külmemal ajal moodsaima põlevkivielektrijaama Auveres. Seda vahetult pärast tütarfirma Enefit Greeni viimist börsile. Tegemist on turu manipuleerimisega, et elavdada investorite huvi defitsiitset kaupa tootva ettevõtte vastu ning täita energiafirma rahakotti.

Keskerakondlasest majandusministri Taavi Aasa kontrollitava Eleringi juhid on uinutanud inimesi juttudega, kuidas nende rajatud uued merealused ühendused toovad meile Põhjamaadest nii palju energiat, et Eestis võiks üldse elektri tootmise lõpetada. Elering pole oma lubadusi täitnud. Ühedused on pidevalt remondis ning energiadefitsiidi tingimustes meile lihtsalt keegi oma energiat tarnida ei taha. Või kui, siis ebamõistlikelt kõrge hinnaga.

Näljakriisiks paisuda ähvardava energiakriisi taustal tuleb valitsuse ja riiklike energiafirmade juhtide valedele lõpp teha! Energiakriisi mõju kujuneb inimestele ja majandusele viirusekriisist hullemaks ja valitsus peab sarnaselt vaktsiinide kinnimaksmisele hakkama korvama hävitavat hinnatõusu ning alustama tööd elektrihinna langetamise nimel.

Paljud inimesed on juba meeleheitel. 22. jaanuaril toimub Vabaduse väljakul meeleavaldus, kus protestitakse valitsuse saamatu majanduspoliitika vastu ja nõutakse elektrihinna langetamist. Valitsusel on võimalik peatada Eesti osalemine elektrituru börsil, CO2 kauplemissüsteemis ja kehtestada elektrile hinnalagi. Meeleavaldus toimub lootuses, et valitsus on valmis oma senist poliitikat muutma.

Kui te inimeste ja majanduse huvides tegutseda ei kavatse, astuge tagasi juba täna! Peaministri portfelli ei vääri hoidma inimene, kes ei suuda toime tulla rahva energiajulgeoleku tagamisega.

Kai Rimmel
EKRE Naisühenduse esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused