EKRE nõuab aru: kuidas kavatseb Eesti valitsus reageerida Kataloonia iseseisvuslaste tagakiusamisele?

Eesti,
- Updated
Katalaani iseseisvuslastest Euroopa Parlamendi saadikud Antoni Comíni, Clara Ponsatí ja Carles Puigdemont

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon esitas välisminister Eva-Maria Liimetsale arupärimise, milles soovib Eesti valitsuse hinnangut Kataloonia iseseisvuslastest poliitikute tagakiusamisele Euroopas.

EKRE fraktsiooni saadik Ruuben Kaalep juhib tähelepanu, et 8. märtsil 2021 otsustas Euroopa Parlament võtta saadikupuutumatuse kolmelt Kataloonia iseseisvust pooldavalt parlamendisaadikult. Saadikupuutumatuse võtmine võimaldab Belgial katalaani iseseisvuslased välja anda Hispaaniale, kes soovib nende üle kohut pidada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kohtuprotsess katalaani iseseisvuslaste üle on selgelt poliitiliselt motiveeritud ja tuleneb nende toetusest Kataloonia lahkulöömisele Hispaania koosseisust. Euroopa Parlamendi toetus sellisele poliitilisele tagakiusamisele seab sügava kahtluse alla demokraatia ja õigusriigi põhimõtete järgimise Euroopa Liidu poolt ning arvamus-, sõna-, veendumusvabaduse ja põlisrahvaste õigused Euroopa Liidus,“ ütles Kaalep.

“Eesti välispoliitika arengukava nõuab muu seas, et Eesti seisaks demokraatia ja õigusriigi põhimõtete järjekindla rakendamise eest, kaitseks arvamus- ja sõnavabadust, seisaks usu- ja veendumusvabaduse eest ning põlisrahvaste õiguste eest.”

EKRE fraktsioon soovib välisministrilt teada, millise hinnangu annab Eesti valitsus Hispaanias toimuvatele poliitilistele kohtuprotsessidele ja katalaani iseseisvuslaste poliitilisele tagakiusamisele ning kuidas on valitsusel kavas reageerida demokraatia ja õigusriigi põhimõtete kahtluse alla seadmisele Euroopa Liidu tasandil.

„Meid huvitab, kuidas seisab Eesti katalaani iseseisvuslastest Euroopa Parlamendi saadikute Carles Puigdemonti, Antoni Comíni ja Clara Ponsatí arvamus-, sõna- ja veendumusvabaduse eest ja milliste meetmetega seisab Eesti põlisrahvaste õiguste, sealhulgas enesemääramisõiguse eest Kataloonias,“ ütles Kaalep.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused