EKRE nõudis Pärnus aru, ent lehma asemel olid pildil vaid Mark Soosaare valed

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Pärnu volikogu aseesimees Helle Kullerkupp.

Kui EKRE-sse kuuluv Pärnu linnavolikogu liige Helle Kullerkupp küsis volikogu ees esinenud ja oma suurejoonelist Läänemere Kunstisadama ideed kaitsnud Mark Soosaarelt tema Uue Kunsti Muuseumi sadadesse tuhandetesse eurodesse ulatuvate võlgade kohta, läks tähelepanu sujuvalt Heldur Paulsoni „kunstiloengule“. Kuid nüüd kirjutab ka Eesti Ekspress, et sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuuluv Mark Soosaar on lihtlabane valetaja.

Kümme päeva pärast volikogust toimunut pandi Uue Kunsti Muuseumi uksed lukku ja puuküürnik Soosaart sisse ei lastud. Hoone omanik Novira Capital sulges kohtutäituriga ruumid ja ettevõtte juhatuse liige Aleksei ­Nikolajenko teatas, et Sooasaar on juba kolm aastat keeldunud ruume vabastamast ning on selle aja eest Novira Capitalile võlgu 660 000 eurot.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soosaar plaanib Euroopa Liidu, Pärnu linna ja riigi rahaga rajada Pärnu jõe äärde Läänemere Kunstisadamat – kaldapealsete majade ja ujuvpaviljonidega hoonete kompleksi, mis läheks maksma miljoneid eurosid. Aga nagu Uued Uudisedki on juba kirjutanud, siis pole suurest jutumehes Mark Soosaarest õiget majandajat.

„Kas tegemist on Soosaare ­mania grandiosa’ga, Pärnu linna uue maamärgi ja võimsa turismimagnetiga või Soosaare katsega alustada puhtalt lehelt ja lootusega, et vanad võlad kirjutatakse korstnasse ja uued miljonid avalikku raha laskuvad Soosaare megaprojektile vääramatult nagu augustikuine kaste?“ küsib Eesti Ekspress, kes avaldas  pika intervjuu Mark Soosaarega ning jõudis järeldusele, et Soosaar on suur valede kunstnik“.

„Meie heauskset käitumist lihtsalt kuritarvitati,“ kommenteeris Aleksei Nikolajenko, Novira Capitali juhatuse liige.

„Mark Soosaar on fenomenaalne manipuleerija,“ lisas Pärnu linnagalerii juhataja Alar Raudoja.

Soosaar keeldub näitamast Läänemere Kunstisadama ehituslepingut,“ märgib Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Ja „Läänemere Kunstisadam jääks linna igavesti koormama,“ mainib kuraator Marian Kivila.

Nii, et kõiki, kes pildilt lehma otsisid, olid valele teele juhatatud. Tegelikult oligi pildil midagi muud – ja selle alt paistis isegi moodsa kunsti võhikule välja Mark Soosaare murumüts.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused