EKRE on ainus erakond, kes kasutab kuluhüvitisi sihtotstarbeliselt ega maksa nende eest saadikute autoliisingut

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak on ainus Riigikogu saadik, kes põhimõtteliselt kuluhüvitisi ei kasuta

Kuidas käivad Riigikogu saadikud ümber kuluhüvitistega? Värske statistika näitab, et Riigikogu keskmine kuluhüvitis ühe liikme kohta 2020. esimesel poolaastal oli 4856 eurot. Keskmisest  rohkem kulutasid Keskerakond (4663 eurot), sotsiaaldemokraadid (5139 eurot), Reformierakond (5009 eurot). Keskmisest vähem kulutasid EKRE (4134 eurot) ja Isamaa (3793 eurot).

Seaduse järgi hüvitatakse Riigikogu liikmele kuludokumentide alusel tema tööga seotud kulutused kuni 30% ulatuses Riigikogu liikme ametipalgast. Riigikogu liikme tööga seotud kulutused on sõidukulud (k.a sõiduki üürikulud), side- ja postikulud, lähetuskulud, bürookulud, koolituskulud, esindus- ja vastuvõtukulud, tõlketeenuse kulud, majutuskulud, uuringute ja ekspertiiside kulud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Enamik rahvuskonservatiivide saadikuid kasutavad oma kuluhüvitisi poliitilise tegevuse edendamiseks, uuringute ja analüüside tellimiseks ning ekspertide kaasamiseks seadusloome protsessi.

101 riigikogu liikme peale on üks poliitik, kes kuluhüvitisi mitte sendi eestki ei kasuta, see on EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

„Ma ei soovi põhimõtteliselt neid kasutada,“ ütleb Pohlak, lisades, et mõne fraktsiooniülese kulu maksab ta kinni oma palgast.

Rahvuskonservatiivid paistavad silma ka selle poolest, et erinevalt teistest Riigikogu fraktsioonidest ei kasuta mitte ükski EKRE saadik kuluhüvitisi autoliisingu kinnimaksmiseks.

EKRE otsustas juba 2016. aastal esimese fraktsioonina loobuda parlamendi liikmetele ette nähtud võimalusest tasuda autoliisingu arveid kuluhüvitistest. Sama põhimõte kehtib EKRE fraktsioonis ka praegu. Kuluhüvitiste kasutamise autoliisingu tasumiseks on hukka mõistnud Eesti Maksumaksjate Liit.

„Ehkki seadus pakub Riigikogu saadikule sellist soodustust, leiame, et ükski rahvasaadik ei pea olema paremas olukorras võrreldes tavakodanikuga, kes peab oma kulud, sealhulgas autoliisingu kinni maksma palga arvelt,“ põhjendas toonane fraktsiooni esimees Martin Helme.

EKRE ettepanekud kuluhüvitised kaotada ei ole teiste erakondade heakskiitu leidnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused