EKRE on ainus parlamendierakond, kelle liikmeskond kasvab

Eesti,
©UU
EKRE Kongress

Ajalehe Postimees statistika kohaselt on EKRE ainus Riigikogu erakond, kelle liikmeskond on viimase aastaga suurenenud.

EKRE-s on praegu rohkem liikmed kui aasta tagasi, 4. juuniks oli juurde tulnud 125 inimest, nii et erakonnas on kokku 8834 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suurim kaotaja on Reformierakond, kust viimase aastaga on lahkunud 657 inimest, aga liitunud ainult 90.

EKRE: lahkunuid 397, liitunuid 522, muudatus võrreldes eelmise aastaga +125
Keskerakond: lahkunud 554, liitunuid 502, muudatus võrreldes eelmise aastaga -52
SDE: lahkujaid 230, liitunuid 87, muudatus võrreldes eelmise aastaga -146
Isamaa: lahkujaid on 474, liitujaid 102, muudatus võrreldes eelmise aastaga -372
Reformierakond: lahkunuid 657, liitunuid 90, muudatus võrreldes eelmise aastaga -567

Sotsioloog Tõnis Saarts ütles Postimehele, et arvud kõnelevad juba päris mitu aastat kestnud trendist, et vanad erakonnad kaotavad järjest liikmeid. “Uued erakonnad pakuvad uudseid sõnumeid ja lootust, et ühiskonda saab muuta. Uudsus ja entusiasm tõmbab alati enam kui etableerumine,“ märkis Saarts.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnu liitutakse EKRE-ga soovist rääkida kaasa rahvuskonservatiivse poliitika tegemisel. „Suurem osa ise aktiivset poliitikat teha ei taha, küll aga soovitakse oma liikmelisusega avaldada toetust rahvuskonservatiivsele maailmavaatele. Me ei pea inimesi erakonda astumiseks kuidagi eriliselt meelitama, tullakse ise. Meil on hea meel liikmetest, kes on jõudnud maailmavaatelisele äratundmisele ja liituvad meiega oma sisemise soovi ajel,“ ütles Pohlak.

„Miks meil on olnud viimastel aastatel palju liitujaid? Võimalik et rahvuskonsevatiivseid väärtusi hindavad inimesed tunnevad praegu suuremat vajadust poliitikas kaasa lüüa. Üks hiljuti läbi viidud avaliku arvamuse küsitlus näitas, et Eesti rahvuskonservatiivsete erakondade toetajate seas on rohkem poliitikast huvitatud inimesi kui teistes erakondades.“

 

LOE LISAKS

Poliitikast huvitatud inimesi on rohkem konservatiivsete erakondade toetajate seas

 

One commentOn EKRE on ainus parlamendierakond, kelle liikmeskond kasvab

  • Avatar

    ERR mainis ka seda uudist, aga pealkirjas ei mainitud ei EKRE kasvu ega ka Reformierakonna suurimat kahanemist. Ja varsti peideti uudis kuhugi tagumistesse ridadesse. See-eest aga avaldati suurelt pealkiri, kui ülekaalukalt olevat reffid parteide populaarsuses juhikohal, kuigi need numbrid suurt ei muutunud. Ikka ei meeldi ERR portaalile, Urmet Koogile ja Anvar Samostile EKRE, sest selline uudis vääriks kindlasti EKRE pealkirjas olemist, et partei kasvatas ainsana liikmeskonda, aga no ju ERR portaali töötajad pole professionaalsed ajakirjanikud, mis seal siis ikka teha:)

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused