Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE on kolme uuringufirma koondkeskmises 17 protsendiga tugeval kolmandal kohal

24.10.2020
EKRE Saaremaa osakonna lipp. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kolme regulaarselt erakondade toetusi mõõtva uuringufirma küsitluste koondkeskmisena oli oktoobris populaarsuses kolmandal kohal EKRE koondkeskmise toetusega 17 protsenti. Septembris oli see näitaja neil 15 ja augustis 18 protsenti.

Võttes aluseks kolme uuringufirma Norstat Eesti, Turu-uuringute AS-i ja Kantar Emori viimased oktoobrikuised küsitlused, on aritmeetilise koondkeskmisena kõige populaarsem erakond Reformierakond 30 protsendiga. Septembris oli Reformierakonna vastav näitaja 31 ja augustis 28 protsenti.

Teisel kohal on populaarsuselt Keskerakond, kelle koondkeskmine toetus oli oktoobris 22 protsenti. Sama suur oli see ka septembris ja augustis.

Neljandal-viiendal kohal on sisuliselt võrdse toetusega Sotsiaaldemokraatlik Erakond (kümme protsenti) ja parlamendiväline Eesti 200 (üheksa protsenti). Septembris ja augustis olid neil vastavad näitajad protsendipunkti võrra kõrgemad – 11 ja kümme protsenti.

Isamaa koondkeskmine püsis kolme uuringufirma küsitlustes viiel protsendil – sama suur oli see ka septembris ja augustis. (ERR)