EKRE on väheseid erakondi, kel puuduvad võlad

Eesti,
EKRE lipud

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on aastaaruannete põhjal vastupidiselt teistele erakond, kel võlgu ei ole ja kelle liikmeskond on kasvanud.

EKRE sai mullu tulu veidi üle ühe miljoni euro. Sellest 993 000 eurot tulenes annetustest ja toetustest, ligikaudu 16 000 eurot liikmemaksudest ja ligi 13 000 eurot tulu teenis erakond ettevõtlusest. Saadud toetustest moodustas 843 000 eurot riigipoolne toetus ja 150 000 eurot sai EKRE toetust inimestelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE liikmete arv kasvas aastaga 64 inimese võrra.

Suurimad kulud 2019. aastal oli riigikogu valimiste ja Euroopa Parlamendi valimiste kampaaniad.

Erakonna reklaamikulud ulatusid 735 000 euroni. Seda on samas aga vähem, kui teistel parlamenti pääsenud erakondadel. Võrdluseks – nii Keskerakonnal kui sotsiaaldemokraatidel kulus reklaamile 1,1 miljonit eurot.

Erakonnal võlgu ei ole ning juba aasta lõpus asus EKRE taas koguma raha järgmiste valimiste jaoks.

Samal ajal võtsid sotsid valimiskampaaniate rahastamiseks LHV pangast kaks laenu, kokku summas 550 000 eurot. Laenude tagasimakse tähtajad on 2021. aastal.

Reformierakonna omakapital oli mullu 430 000 euroga negatiivne, seejuures kuulus aasta lõpu seisuga Reformierakonda 11 774 liiget, aasta varem oli liikmeid 12 151 inimest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused