EKRE pärib aru: kes andis valitsusele volituse suurendada Eesti osamakseid EL-i eelarvesse

Eesti,
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas peab Eesti välispoliitikat selgrootuks ja Brüsselile järelekiitvaks.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas riigikogule arupärimise, milles soovib peaminister Jüri Rataselt selgitust, kes andis valitsusele volituse suurendada osamakseid Euroopa Liidu eelarvesse.

Fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul on arupärimise ajendiks Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasika intervjuu ERR-ile, mille kohaselt on Eesti pärast Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust nõus suurendama oma osamakseid Euroopa Liidu eelarvesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me teame, et samal ajal vähendab Euroopa Liit rahandusministeeriumi hinnangul Eestile makstavaid toetusi ligi 40 protsendi ulatuses. Eesti saab juba praegu oluliselt väiksemaid põllumajandustoetusi kui näiteks Euroopa nn vanad riigid. Liikmemaksu või muude rahastusviiside suurendamisega võime jõuda faasi, kus EL-i liikmelisus ei ole meile enam majanduslikult kasulik,“ ütles Põlluaas.

„Lisaks kõigele kuulub selliste rahaliste kohustuste võtmise otsuste tegemine Riigikogu, mitte valitsuse pädevusse, seega on tegemist võimude lahususe printsiibi rikkumisega.“

Põlluaasa soovib fraktsioon vastust, kust võtab valitsus volitused selliste seisukohtade avaldamiseks ja kas sellel teemal on edastatud vastav põhimõtteline nõusolek ka Euroopa Liidu instantsidele.

„Kui tegemist ei ole valitsuse seisukohaga, siis kas välisministeerium ja tema esindajad ajavad valitsusest ja riigist sõltumatut poliitikat,“ ütles Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused