Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE pärib aru Pirita linnaosa plaani kohta lammutada populaarne rulapark

-
28.04.2022
Aat Purje
© UU

Pirital asuv Metsakooli rulapark, mis on ekstreemsportlastele aastatega südamelähedaseks saanud, kavatsetakse linnavõimu poolt hävitada, kirjutab Eesti Päevaleht. Pirita linnaosakogu aseesimees Aat Purje algatas linnaosakogus järelpärimise linnaosavanem Tõnis Liinatile. Järelpärimises soovitakse teada saada, miks on linnaosa otsustanud armastatud rulapargi korrastamise asemel selle sootuks lammutada.

Rulapargi ehitamisse on kohalikud ise rahaliselt panustanud, seda aastate jooksul arendanud ja korras hoidnud. Kohalikud soovivad, et linn aitaks parki korrastada, kuid linna huvi on algatada uus planeering ja olemasolevad kogukonna poolt rajatu kokku lükata.

Aat Purje sõnul on tekkinud olukorras oluline Eesti Päevalehe artiklis ilmnenud linnaosa tegutsemismotiivides selgust saada. „Peame välja selgitama, millistel põhjustel on linnaosavalitsus Metsakooli rulapargi obstaaklite korrastamise ja asfaldi väljavahetamise asemel otsustanud lammutada olemasoleva pargi,“ lausus ta.

„On selge, et omaalgatuslikus korras loodud rulapargil puudub projekt ja kasutusluba ning et see vajab turvalisuse kaalutlustel parandamist ja täiendamist. Selgusetu on aga, et miks ei ole olemasolevate obstaaklite korrastamiseks eraldatud raha, viidud park vastavusse vajalikke standarditega ja algatatud sealsete rajatiste seadustamine, mis tuleb lõppkokkuvõttes oluliselt odavam kui täiesti uue pargi rajamine ja säilib kohalikule kogukonnale armsa ja omasena“ lisas Purje.

Ta on ka ise Pirita linnaosakogu linnamajanduskomisjoni koosolekul kohtunud asjaosaliste noortega, kelle siiras huvi on säilitada koha unikaalsus ning atraktiivsus. „Esmapilgul tundub, et kahe osapoole vaheline koostöö on olnud puudulik, kuid kui saame linnaosavanemalt vastused järelpärimises püstitatud konkreetsetele küsimustele, siis on võimalik olukorrale täpsem hinnang anda ja noortele võimalus korral appi tulla,“ rääkis Purje.