EKRE pärib valitsuselt aru: miks jätkatakse kahjuliku apteegireformiga?

Jaak Madison leiab, et lääneriigid ei reageeri Venemaa sigadustele piisavalt kiiresti.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas Riigikogule arupärimise, milles palub tervise- ja tööministri selgitust, miks riik jätkab ravimite kättesaadavust halvendavat apteegireformi.

Arupärimise üle andnud Jaak Madison juhtis tähelepanu, et reformi tulemusel lõpetaks tegevuse ligi 50 haruapteeki, mis halvendab ravimite kättesaadavust eelkõige maal ja väikelinnades.

„Tuletame meelde, et riigi ülesanne on tagada avalike teenuste säilimine kõigile elanikele sõltumata nende elukohast,“ ütles Madison.

EKRE soovib minister Riina Sikkutilt vastust, kas ministeerium on tellinud või koostanud analüüsi, mis toimub linnades apteegiteenuse kättesaadavusega pärast haruapteekide sulgemist.

„Tunneme huvi, kas ministeerium on uurinud, kuidas suhtuvad haruapteekide sulgemisse eakate ja puuetega inimeste organisatsioonid ning kohalikud omavalitsused, kes korraldavad ühistransporti. Samuti soovime teada, milliseid meetmeid kavatseb ministeerium kasutusele võtta, et leevendada probleemi Ida-Virumaal, kus kavatsetakse sulgeda 17 apteeki. Näiteks Kohtla-Järve Oru linnaosas jääks lähim apteek kümne kilomeetri kaugusele,“ ütles Madison.

UU

Jaak Madison: apteeke sulgev ja ravimite kättesaadavust halvendav reform tuleb peatada!

Kommentaarid