EKRE planeerib Tapale väärikat Vabadussõja monumenti

Eesti,
Tapa

Sel nädalal toimus Tapa vallavalitsuses vallavanem Valdo Helmelaidi (EKRE) eestvedamisel koosolek, kus arutleti võimalust rajada linna Vabadussõja monument. Vabadussõja monumendi püstitamine Tapale on üks EKRE valimislubadustest.

“See oli esimene töökoosolek selle monumendi planeerimisel. Kuna Tapal ainuke Vabadussõja kuju on see Jakobi kiriku juures olev Kalevipoja fragment, siis vaatasime, kuidas protsess peaks välja nägema, kui on tahtmine rajada ausammas siia linna. See ei ole päris igapäevane asi, et linnas pannakse püsti selline taies,” ütles Helmelaid.

Tapa vallavolikogu liige Aigar Põder on öelnud, et ajalooliselt tähtis raudteede sõlmpunkt ja väeosade asukoht Tapa väärib korralikku Vabadussõja monumenti koos väärika tseremoniaalväljakuga, mistõttu on see ka EKRE valimislubadustes. Tartu vabastamine Vabadussõjas sai just Tapalt alguse, kust soomusrongid teele läksid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused