Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Põhja-Tallinna punt andis valede- ja maksutõusuvalitsuse pihta turmtuld

15.08.2023
EKRE Stroomis

Kuigi väljas saab nautida veel mõnusat suveilma, paljud on oma suvekodudes ning perenaised panevad talveks aiasaadusi purkidesse, kogunes 13. augustil Stroomi rannapargis toimuvale laadale siiski tuhandeid inimesi. Sellist suurepärast võimalust rahvale oma valgustuslikke ja vajalikke tegemisi tutvustada ei jätnud mõistagi kasutamata ka EKRE.

Väljas oldi suure meeskonnana, milles lõid kaasa nii erakonna veteranid kui ka äsja parteiga liitunud noorliikmed.

Põhiline jututeema keerles inimeste hakkamasaamise üle praeguses üliraskes majanduslikus seisus, mis tänu vasakvalitsuse juba kehtestatud ja veel plaanitavatele maksudele ja maksutõusudele muutub veelgi rängemaks.

Pensionärid Nina ja Vera, ütlesid et tulevad vaevu ots otsaga kokku ja raha ei jätku ei söögi ega ravimite jaoks: “Isegi laadalt ei saanud midagi osta, kõik hinnad olid košmaarsed. Selle valitsusega tuleb kiirkorras midagi ette võtta. EKRE palun tehke midagi,” sõnasid nördinud daamid.

Tegusate nooremapoolsete meeste Sanderi ja Timo arvates on rahvas oma paljakskoorimise suhtes hämmastavalt ükskõikne: “Meie küll ei kavatse täita perekond Kallase ja Rootsi pankade niigi suuri kukruid. Ega elu ju selleks loodud pole. Mingeid automakse me samuti maksta ei kavatse. Võtke palun midagi ette! Meie oleme teiega!”.

Et EKRE on Eesti rahva ainus ja viimane lootus, kõlas paljude telgist läbikäinute suust, olenemata rahvusest või vanusest.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimehe Urmas Espenbergi sõnul on selliste aktsioonide eesmärk valmistada rahvast ette algavaks poliitsügiseks, kus peateemadeks kujunevad ilmselt automaks ja teisitiarvajate suusulgemise antidemokraatlik “ukaas”, laiem eesmärk aga rahvavaenuliku valitsuse täielik kõrvaldamine riigitüüri juurest.

“Rahvaga kohtudes sai selgeks, et algaval sügistalvel tuleb võtta kasutusele kõikvõimalikud ja -võimatud demokraatlikud võtted, et petuvalitsejatest ahnurite valitsus kukuks. Kindlasti tulevad koostöös ametiühingutega streigid, samuti poliitilised manifestatsioonid,” sõnas Espenberg.

Üritus läks korraldajate sõnul igati korda. Kõikjal lehvisid laste käes olevad sinised EKRE õhupallid. Ka lastetoetusi kärbitakse, kaovad tasuta koolipiim ja paljud lapsed pole kindlad, millised õpetajad ja kas üldse 1.septembril nende ees seisavad.

Populaarseimaks meeneks osutus pastapliiats “Päästame Eesti!” ja ilmselge põhjusega, sest olukord rahva koorimise osas on ületanud igasugused piirid. Keegi ei taha maksta maksu maa eest, mis on tema oma või andamit auto eest mis kuulub talle. See meenutab otsekui maffia meetodeid, mainis üks pahane telgist läbiastunud kodanik.