EKRE Põhja-Tallinna ringkond: ERR-i juhtkond peab Ungari välisministri ees vabandama

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna juhatus esitas Eesti Rahvusringhäälingu Nõukogule ja ERR-i juhatuse esimehele avaliku protesti saates “Välisilm” nähtud saatejuhi Astrid Kanneli ebaprofessionaalse käitumise osas.

„„Välisilma“ saates tegi saatejuht Astrid Kannel intervjuu Ungari välisministri hr. Peter Szijjartoga. Ei saate teema sissejuhatust ega toimunud intervjuud ei saa kuidagi nimetada objektiivseks ajakirjanduseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Astrid Kannel käitus kõrge riigiametniku suhtes solvavalt, esitas valeväiteid ning ei lasknud ka end häirida ei Ungari välisministri vastustest ega tema protestist saatejuhi propagandistlike, klišeelike ja tembeldavate küsimuste osas.

Mõned näited:

AK: „Üks suuremaid ohte Eesti jaoks on Venemaa. Samas arendab Ungari Moskvaga erisuhteid. Mis te arvate, kuidas eestlased sellistele suhetele reageerivad?“ Peter Szijjarto: „Mind päris huvitavad need põhjused, miks meie suhteid Venemaaga kirjeldatakse meedias ja poliitikute seas kuidagi erilistena, sest siin pole midagi erilist.“

Kohe seejärel esitas Astrid Kannel kallutatud küsimused: „Venemaa osaluse tõttu Süürias on nüüd tuhanded migrandid liikumas Euroopa poole. Äkki peaks teie peaminister helistama Moskvasse Putinile ja ütlema, et lõpetage ära?“ „Te olete tugevalt kritiseerinud Venemaa-vastaseid sanktsioone. Kas peate Krimmi okupeerimist legitiimseks?” „Kas ma saan õigesti aru, et teie eeskujud on Hiina, Türgi ja Venemaa, mitte aga Lääs?“

Sellele küsimusele vastas kõiki eelnenud küsimusi tasakaalukalt ja ümberlükkavalt kommenteerinud hr. Szijjarto: „ Ei, te saate väga valesti aru. Pean sellele vastu vaidlema, ausalt öeldes see läheb liiale. Meie, ungarlased, oleme uhked, et oleme kaua võidelnud vabaduse eest. Kahjuks on meid üksi jäetud.“

Kogu intervjuu jättis tembeldava ja propagandistliku mulje, mis kindlasti ei sobi endast ja vaatajatest lugupidavasse riiklikku meediakanalisse. Adekvaatse informatsiooni asemel solvati avalikult meie hõimurahva välisministrit, valitsust ja kogu riiki. Intervjuu alandas meie NATO partnerit, kes on korduvalt osalenud Eesti turbemissioonides ning olnud väärtuslik koostööpartner Eestile.

Rääkides mainekahjust, siis just see ongi tegelik mainekahju kui riigitelevisiooni esindaja ignoreerib täielikult talle antud vastuseid ning esitab provotseerivaid ja lugupidamatuid küsimusi. Peame vajalikuks, et ERR juhtkond vabandaks Ungari välisministri ees ning kaaluks tõsiselt Astrid Kanneli sobivust tema ametikohale.

Astrid Kanneli intervjuu vormis kallutatud mõtteavaldustel pole midagi ühist lugupidava ja neutraalse ajakirjandusega. Vabandame Ungari välisministri ees ja loodame väga, et intervjuu alusel ei tehta üldistusi Eesti suhtumises meie hõimuvendadesse ja nende riiki, mis on alati olnud soe ja südamlik.“

Lugupidamisega EKRE Põhja-Tallinna ringkonna juhatus, ringkonna esimees Meelis Keerberg, aseesimehed Eda Rüütel ja Urmas Espenberg, juhatuse liikmed Õnneli Matt ja Üllar Soo, Kristiine osakonna esimees Georg Kirsberg

9 commentsOn EKRE Põhja-Tallinna ringkond: ERR-i juhtkond peab Ungari välisministri ees vabandama

 • Avatar

  Nohjah ei vabanda sealt punaliberaalide putkast keegi, seda on asjatu loota. Nad isegi ei saa aru. Küll aga teavad nad oma iidoli Lenini lauset et kes pole nende poolt on nende vastu.

 • Avatar

  Kannel vist ei viitsinud uusi küsimusi välja mõelda ja kasutas viimased paarkümmend aastat Keskerakonna inimestele esitatud küsimusi. Jüri Ratasele peaks kindlasti tulema tuttav ette need ühte auku ja piiratud küsimused.

 • Avatar

  Kas oli see Kannel kes tegi sama piinliku intervjuu LePeniga?

 • Avatar

  Kannel lõikas välja suurest intervjuust näiteks laused, kus Ungari välisminister rõhutas kahe rahva soomeugri päritolu, samuti mõlema rahva vabadusemeelsust ja vabanemist kommunistlikust reziimist. Kas Kannel püüdis ETV saateintervjuus jätta mingi teistsuguse ja negatiivse mulje Ungari välsiminitrist?

 • Avatar

  Õudus kuubis, Kaljulaid suhtleb otse Putiniga, teadmata nende vestluste sisu, kutsub Tartusse kohale ja üks Kannel süüdistab Ungarit, tõendeid omamata, otse eetris. Kas päriselt ka inimesel häbi pole…mis on saanud rahvusraadiost-puhas Vremja. Miks Välisministeerium asja üles pole võtnud, on nad sellega nõus, mis saast sealt tuli.

 • Avatar

  Eilses Aktuaalses Kaameras oli ka Kannelil vingus nägu ees. Kangesti oleks tahtnud meie valitsust kiruda. Sama on selle Trallaga. Tema ju ironiseeris piiride sulgemise asjus.
  Igatahes see kriis on kasulik meie tulevikule. Nüüd hakkame mõistma ,mis on reaalne elu. Igasugused presidendid, võrdsuse poliitikad, LGBT võivad vabalt kaduda maksumaksja turjalt. Pole lihtsalr vaja neid.

 • Avatar

  Kui Astridil pole midagi teha, võiks minna inglise keele kursustele, välissaadete toimetaja ei saa omada nii konarlikku ja mannetu hääldusega inglise keelt, häbi hakkab.

 • Avatar

  Samuti tuleb uudiste ja poliitikasaadete tegijad välja vahetada kunagise TTV töötajatega.

 • Avatar

  ERRis tuleb üldse suurem puhastus teha… Las need nehe neegrid tunnevad ka vahelduseks pindu pees…
  Irdunud on nad rahvast – oi kuidas on nad rahvast irdunud…
  Pakun EKRE-le välja – võtke tööle selline mees kui Tõnu Kalvet – aitab teid meedia korrastamise juures.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused