EKRE: Põhjuseta kaugistungid seadustavad tööluusi ja nõrgestavad Riigikogu rolli

Rubriik Eesti On
©UU
Riigikogu saal

Esmaspäeval ilma mõjuva põhjuseta Riigikogu kaugistungi poolt hääletanud erakonnad on seadustamas saadikute tööluusi ja nõrgestavad parlamendi kui seadusandja rolli riigi valitsemisel, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Juba koroonapandeemia alguses, mil Riigikogu kodukorra seadust elektrooniliste kaugistungite jaoks muudeti, olid õhus kahtlused, et kaugistungi võimalust hakatakse kuritarvitama. Täna on kuritarvitajad kohal,“ ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Kaugistung, mis on tavaistungist ebatõhusam, pidi olema erand, mida kasutatakse ainult juhul, kui märkimisväärsel osal saadikutel on võimatu füüsiliselt Toompeal kohal viibida. Kodukorra järgi võib kaugistungi kasuks otsustada kaalukate põhjuste olemasolul. Eile aga hääletas Riigikogu kaugistungi poolt ettekäändel, et Riigikogu ühes fraktsioonis olla üks lähikontaktne. Viirust kandvaid isikuid saadikute seas ei ole.“

Helme sõnul peitub valitsuserakondade otsuse taga soov tagada, et Riigikogu valitsuse tegemistesse võimalikult vähe sekkuks. „Muuhulgas raskendab kaugistung saadikutel nõuda peaminister Kaja Kallaselt aru valitsuse plaani kohta koroonakriisi ohjeldamisel. Samuti võimaldab kaugistung kõrgelt tasustatud saadikutel teha oma tööd kodust lahkumata ja aruteludest sisuliselt osa võtmata. Piisab enda registreerimisest istungil ja keegi ei näe, kas saadik päriselt oli oma arvuti taga või mitte.“

Helme sõnul ei tohi parlamendi nõrgestamisele ja hiiliva tööluusi seadustamisele läbi sõrmede vaadata.

„Kui Riigikogu enamus võtab hoiaku, et edaspidi võib ilma igasuguse mõjuva põhjuseta teha tööd maakodu verandalt või suusakuurorti hotelli rõdult, siis tuleks tõsiselt üle vaadata Riigikogu saadiku kuluhüvitiste maksmise süsteem. Pole mingit põhjust lasta maksumaksjal kinni maksta väljastpoolt Tallinna parlamenti valitud saadikute pealinnakorteri üür ja transpordikulud, kui nad tegelikult tööl ei viibi.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused