EKRE: politsei peab uurima sotside juhtkonna tegevust meeleavalduse eel

Eesti,
©UU
Sotsidest intrigandid hiilisid juba aegsasti võimalust konflikti tekitada.

EKRE poliitikud leiavad, et politsei peaks uurima ka meeleavalduse ajal väljakul olnud sotside juhtkonna rolli konflikti õhutamisel.

“Kogu sotside partei ladvik oli esmaspäeval platsil, tegemist oli süsteemse ja planeeritud provokatsiooniga, mille najal on nüüdseks päevade kaupa õhutatud hüsteeriat. Selle hüsteeria eesmärk on väga ilmne: luua ettekääne ainsa tõeliselt kartellivälise ja rahvusliku erakonna tasalülitamiseks enne korralisi valimisi. Näen ohtu uue vaikiva ajastu kehtestamiseks!” ütleb erakonna aseesimees Martin Helme.

Pärast enda korraldatud provokatsiooni on sotsid asunud märtrite nägusid pähe tegema, et endi verejanu silma ei paistaks. Delfi kirjutab: “Riigikogu esimees Eiki Nestor (SDE) Eiki Nestor meenutas esmaspäevast vägivaldseks kujunenud EKRE meeleavaldust, millega käisid kaasas vägivallaähvardused ja lubadused EKRE võimuletulekul inimesi Siberisse saatma hakata. “Kõiges selles tigeduses on mulle kõrva ja ka silma jäänud lubadus – kui me võimule tuleme, siis saadame su esimeses vagunis Siberisse. Just nimelt Siberisse,” meenutas Nestor.”

EKRE Lääne-Virumaa ringkonna esimees Anti Poolamets kommenteerib olukorda nii: “Sellist plakatit ei saanudki olla. Kui seda oleks nähtud, oleks selline provokatsioon kohe eemaldatud. Mulle aga tuleb selline episood ette, et rahvas skandeeris “sotsid maha” ,”sotsid Aafrikasse”, “sotsid Nigeeriasse”, siis üks hääl hüüatas: “mis Aafrikasse, Siberisse parem”. No see oli üks provokatsiooni eesmärk, et passida neid põlgava rahva ees, oodata, mil mõni krõbedama suuvärgiga tegelane midagi ütleb, ja siis rääkida kurjuse võidukäigust.”

Anti Poolamets lisab, et kui vana vabariigi ajal saadeti võimlemisrühmad laamendama, siis tänapäeval ei lähe keegi sotside eest välja, vaid tüli norima saadetakse Riigikogu ja eurosaadikud. “Sotsid on nüüd põhjas ära käinud ja meeleavaldustel korraldavad lamente siseminister ja ülejäänud parteieliit. Tegu on ühiselt organiseeritud provokatsiooniga ja sotsidel tuleb kanda ühist karistusseadustiku järgset vastutust, sest Tarand tegu oli erakonnaeliidi poolt kokku lepitud – kõik nad läheksid paragrahv 158 alla, ajagu tagasi palju tahavad. Umbusaldusavaldus tuleks teha ka uuele siseministrile, kelle karjäär algas meeleavalduste takistamise ja laamendamise korraldamisega,” räägib Poolamets.

Mart Helme rõhutas ERR-ile antud intervjuus: “Meeleavaldus kestis 2,5 tundi. See intsident Indrek Tarandiga kestis umbes viis kuni kuus minutit. Enne tema tungimist lavale, vägivaldselt mikrofoni enda valdusesse haaramist, keeldumist seda omanikule tagasi anda, ei toimunud seal mitte mingit vägivalda, mitte mingit intsidenti, mitte mingit vägivallale õhutamist, nagu mõnest ajaleheartiklist võib lugeda.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused