EKRE ponnistused kannavad vilja: Estonia hukku hakataksegi täiendavalt uurima

Eesti,
- Updated
Estonia teemaline istung Riigikogu suures saalis, Kõnetoolis Margus Kurm. Saadikute pingid on tühjad. Peale EKRE

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on algusest peale ajanud seda joont, et Estonia laevahuku põhjuseid tuleb täiendavalt uurida. Pärast seda, kui avaldati dokumentaalfilmi kaadrid seni teadmata avast laevakeres, tõi EKRE teema riigikokku eriti tähtsa riikliku küsimusena, kus teiste seas kõneles ka prokurör Margus Kurm. Meenutsuseks, et saalis oli seda arutelu pidamas peale EKRE saadikute vaid mõni üksik riigikogu liige teistest erakondadest. Samuti moodustati rahvuskonservatiivide vedamisel parlamendis Estonia uurimise toetusrühm.

Nüüd on Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdluse asutused allkirjastanud vastastikuse mõistmise memorandumi, mis näeb ette lisauuringud Estonia huku põhjuste uurimiseks ning teavitasid sellest kolme riigi valitsusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolme riigi õigusalane koostöö on vajalik, kuna 1995. aasta veebruaris leppisid Eesti, Soome ja Rootsi Estonia hauarahu kaitsmise mis tahes tegevuste eest. Samuti on mitmed muud riigid ratifitseerinud rahvusvahelise hauarahu kokkuleppe. Muudatused riikide seadusandluses või nende tõlgendustes tehakse vajadusel vastavalt rahvusvahelisele õigusele, kirjutas ERR.

Ohutusjuurdluse keskuse juht Jens Haug ütles pressikonverentsil, et on pöördunud valitsuse poole palvega, et hauarahuleping ei saaks vajalikel allveeuuringutel takistuseks.

Allveeuuringute nimekirjas on Haugi sõnul üheksa võimalikku tööd, nende seas sonari uuringud, merepõhja uuringud, laeva ümbruse uuringud ja katsetükkide uuringud.

Haug märkis, et Eesti ohutusjuurdluse keskus on lipuriigina selle uurimise juhtriik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused