EKRE positsioonid püsivad üle-eestiliselt tugeval kolmandal kohal

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE-t viivad edasi kompromissitud ja otsekohesed poliitikud.

Eesti Päevalehe peaministrikandidaatide uuring näitab, et kolmandat kohta hoiab jätkuvalt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Kahele suurerakonna liidrile järgneva Mart Helme toetus valimisealiste inimeste seas on 10 protsenti. Tema puhul aga on jaanuaris täheldatav toetuse kasv meessoost valijate seas, kellest 15 protsenti annaks oma hääle Helmele – see on nähtavasti mõjunud ka EKRE esimehe üldisele soosingule, mis on detsembri näitajast kahe protsendipunkti võrra suurem, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Neljapäeva avaldatud BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emori uuring näitas EKRE suurimat toetust päris paljudes sihtgruppides. Näiteks iseendale tööd andvatest valijatest pooldas 23,6 protsenti EKRE-t ja mittetöötavate inimeste rühmas (õppurid väljaarvatud) pooldas rahvuskonservatiive 25,9 protsenti.

Põhiharidusega vastajate hulgas pooldas EKRE-t 27 protsenti. Need kaks viimast sihtgruppi panevad kartellipoliitikuid, peavoolumeediat ja Marju Lauristini ilmselt muigama – näete, matsid toetavad EKRE-t! Paraku näitab see toetus pigem lootust, et rahvuskonservatiivide programm aitab ka neid, kes tunnevad ennast kõrvalejäetuna ja on üha enam varanduslikult kihistuvas Eestis “pööblina” kõrvale surutud.

Kõrgharidusega inimesed vajavad üldjuhul riigi tuge vähe, nemad saavad ise hakkama ja nende valikud on sellest ka rohkem maailmavaatelisemad – Lääne ühiskonnas paraku ka rahvuskonservatiivsusest kõvasti vasakpoolsemad.

Meestest annaks oma hääle EKRE-le 28,1 protsenti, naiste protsent on tunduvalt madalam, kuid sellel on samuti kindel põhjus. Mehed on valmis oma põhimõtete eest võideldes mõõka haarama, naised aga on alalhoidlikumad ega kipu lahingutesse, mis EKRE seisukohtade elluviimisega, nagu näiteks suveräänsuse tagasivõtmisega, paratamatult kaasnevad.

Kantar Emori uuringus eraldi välja toodud sihtgruppide (vanus, jõukus, haridus, elukoht jne) seas oli EKRE protsendiliselt teisel kohal seitsmes grupis ja kolmandal kohal üheksas grupis. Erinevates uuringutes on rahvuskonservatiivid hinganud kõvasti kuklasse Reformierakonnale ja olnud lähenemas venelaste häälte abiga esikohal püsivale Keskerakonnale.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused