Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE rahvas usaldas taas oma liidrit – Mart Helme valiti uuesti erakonna esimeheks

22.04.2018
Mart Helme lubab, et EKRE võimule saades saavad eestlased oma kodu ja riigi tagasi.
© Tairo Lutter, Eesti Meedia

EKRE-sse ühinenud rahvuskonservatiivse mõttelaadiga inimesed otsustasid oma võitluse juhtimise taas usaldada juba tuntud liidrite kätesse.

Täna Tallinnas Estonia kontserdisaalis kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongress valis ametisse tagasi nii senise esimehe Mart Helme kui ka senised aseesimehed Martin Helme, Jaak Madisoni ja Henn Põlluaasa.

Kongressil osalenud 451 delegaadist toetas Mart Helme kandidatuuri 438 delegaati.

Kolmele aseesimehe kohale oli viis kandidaati. Martin Helme pälvis 365, Henn Põlluaas 287, Jaak Madison 257, Merry Aart 233 ja Argo Luude 35 delegaadi toetuse.

Erakonna juhatusse valiti Anti Poolamets, Merry Aart, Siim Pohlak, Arno Sild, Urmas Espenberg, Tiit Kala, Helle Kullerkupp, Ruuben Kaalep, Eve Miljand, Rein Suurkask ja Rene Kokk. Juhatusse kuuluvad automaatselt ka erakonna esimees ja aseesimehed.

EKRE volikokku valiti kongressil Helle-Moonika Helme, Paul Puustusmaa, Enn Sarv, Urmas Reitelmann, Kersti Kracht, Malle Pärn, Ülle Rosin, Vladimir Kondratjev, Maido Pajo, Edmund Penu, Anu Palover, Ando Tulvik, Ivo Pill, Heli Koit ja Georg Kirsberg.

EKRE volikogusse kuuluvad peale kongressil valitud liikmete veel erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed. Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.

Erakonna aukohtu liikmeteks valiti Taivo Põrk, Arvo Toomsalu ja Raul Öpik.

Kongressi lõppedes tänas Mart Helme kokkutulnuid usalduse eest. “Tänan teid, et ladusite jälle mu selga suure koorma,” lausus ta. “Teeme koos nii, et Eesti oleks jätkuvalt oma nägu – minge koju ja viige kongressilt saadud sõnum kogu Eesti rahvani, nagu 675 aastat tagasi, kui märgutuledega küngastel toodi võitlema 10 000 meest.”

Erakonna liider ütles EKRE inimestele, et nad suvel kindlasti hästi välja puhkaksid, sest sügisel tuleb valimislahingusse edu saavutama minna. Mart Helme tõi muigamisi välja ka värske teate, et ilmselt Stenbocki majast saadud vihje peale teatas Tallinna Televisioon, et tema esinemine seal neile täna ei sobi – ilmselt EKRE tõsise väljakutse ja hoiatuste peale, et erakond läheb võitma, samuti ka Keskerakonna kapitulantliku poliitika vastu kõlanud süüdistuste tõttu.