EKRE: Reformierakond tegi Tallinna abilinnapea umbusaldamisest inetu palagani

Eesti,
©Riigikogu
Reformierakondlane Kristen Michal

Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsioon mõistab hukka Reformierakonna saadikute käitumise linnavolikogus, kus püüti isiklike solvangutega alandada Tallinna abilinnapead Betina Beškinat ja kuritarvitada volikogu kodukorda reformierakondlase Kristen Michali poliitiliseks upitamiseks.

EKRE fraktsiooni liikme Kairet Remmak-Grassmanni sõnul toetas EKRE tänasel erakorralisel istungil küll Beškina umbusaldamist, kuid stiil, millega Reformierakond seda läbi viis, šokeeris ka paljunäinud poliitikuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„EKRE liitus Beškinale esitatud umbusaldusavaldusega, sest me leiame, et abilinnapea vastutab selle eest, et tema haldusalas on jäänud kasutamata hulk riigi raha, mis oli ette nähtud vanemliku hooleta jäänud lastele. Me mingil juhul ei tolereeri administratiivset suutmatust. Paraku ei tulnud Reformierakond Beškinat mitte ainult umbusaldama, vaid ka mõnitama ja solvama. Muu hulgas kõlas puldist soovitus „mine joo kohvi ja konjakit“,“ ütles Remmak-Grassmann.

„Sellele lisaks kuritarvitasid reformierakondlased teadlikult linnavolikogu kodukorda. Nimelt ei võimalda praegune kodukord esitada küsimusi umbusaldatavale, vaid umbusalduse esitajale. Nõnda esitasidki reformierakondlased Kristen Michalile küsimusi, mis polnud sisuliselt küsimused, vaid sisaldasid imalaid kiiduavaldusi Michali varasema tegevuse kohta. Kõik see oli üks inetu palagan. Selline käitumine ei kuulu 2020. aastal Eesti pealinna volikokku. Ma usun, et isegi reformierakonna valija ei kiida sellist poliitilist kultuuritust heaks.“

EKRE fraktsiooni hinnangul tuleb muuta praegust volikogu töökorda, mille kohaselt ei ole võimalik volikogu liikmetel esitada küsimusi isikule, kellele umbusaldust avaldatakse. „See aitab vältida olukorda, kus umbusaldusavaldus muudetakse umbusalduse avaldaja isiklikuks eneseupitamiseks ning võimaldab selgituste saamiseks küsimusi esitada ka umbusaldatavale,“ märkis Remmak-Grassmann.

Kodukorra muutmiseks andsid opositsioonisaadikud sisse volikogu kodukorra muutmise eelnõu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused