VIDEO: EKRE Riigikogu fraktsioon: Estonia katastroofi uus uurimine peab olema erapooletu

Rubriik Eesti On
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsiooni hinnangul on Estonia katastroofi uue uurimise puhul oluline tagada erapooletus ning välistada katsed muuta uurimine formaalseks protseduuriks.

„On tänuväärne, et Eesti valitsus on otsustanud pärast uute asjaolude ilmnemist algatada Estonia katastroofi uus uurimine. Ent võtmetähtis on tagada selle  erapooletus ja usaldusväärsus,“ ütles EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Estonia katastroofi uurimise ajalugu on täis vastuolusid. 1997. aasta ametlik lõppraport on pakkunud spekulatsioonidele alust veerandsada aastat ning jätnud vastamata olulistele küsimustele. Vasturääkivustele lõppraportis on juhtinud tähelepanu ka aastatel 2005 – 2009 valitsuse uurimiskomisjoni juhtinud endine riigiprokurör Margus Kurm. Hiljuti leitud auk Estonia vraki põhjas süvendab kahtlusi, et hauarahulepingut Eesti, Soome ja Rootsi vahel ei sõlmitud 1995. aastal mitte hukkunute kaitseks, vaid uurimistegevuse takistamiseks. Meenutagem ka omaaegseid katseid Estonia vrakki ja tõde betooniga üle valada.“

EKRE fraktsiooni hinnangul tuleb tagada, et uut uurimist viivad läbi erapooletute riikide eksperdid.

„Uurimistegevuses ei peaks osalema Eesti, Rootsi, Soome või Venemaaga seotud ettevõtted. On vaja tagada, et uurimisest ei saaks pelgalt formaalne protseduur avalikkuse rahustamiseks. Kindlalt tuleb vastu seista mistahes huvigruppide katsetele Estonial juhtunut kinni mätsida ja tõe väljaselgitamist liiva jooksutada. Tõde tuleb avalikuks teha, kas see meeldib kellelegi või mitte,“ ütles Poolamets.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused