Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees: Postimees on libauudiste manufaktuur

-
21.09.2018
Kui kuskil liigub ringi poliitorav, Postimees põues, tähendab see kokku võetult üht suurt libauudist
© Jaanus Lensment/Postimees

Postimehes ilmunud Mart Helme intervjuu taustalugudele keerati väljaandepoolt vint peale ja serveeriti kogu rahvuskonservatiivide liidri jutt sellisena, nagu nemad tahtsid seda näha – ehk siis desinformatiivse libauudisena.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme kirjeldab sotsiaalmeedias seda, kuidas rahvuskonservatiivide väljaütlemised muudetakse valede ja demagoogia abil ideoloogiliseks saastaks, mida Postimees soovib ajakirjandusena näidata.

“Libauudiste manufaktuur Postimees on taas näidanud, et valimiste eel ei pea nad isegi vajalikuks teeselda ajakirjanikuks olemist. Paar nädalat järjest omistas PM koos teiste Eesti peavoolukanalitega meile väljamõeldud seisukohta, nagu tahaks me kõik venelased kõigist ametitest vallandada. Midagi taolist pole mitte keegi Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast loomulikult mitte kunagi rääkinud, me oleme nõudnud, et mitte-eestlaste puhul tuleb riigisaladuse juurdepääsu andmisel arvestada lisariskiga, mida tuleb eriliselt kontrollida. Sisuliselt sama asja kordas Mart oma intervjuus üle ka venekeelsele Postimehele, seletades kannatlikult ja viisakalt ikka sedasama iva.

Selle peale tegi PM oma esimesele libauudisele järjeks teise libauudise, teatades, et Helme tegi kannapöörde ja poeb venelaste ees! Eesmärk on ju väga läbinähtav: tekitada rahvuslikus valijas meie suhtes kahtlusi-kõhklusi.

Sisuliselt nägime sama võtet ka suvel, kui Saarsoo FB postituse peale omistati meelevaldselt ja väljamõeldult erakonnale seisukoht, et me soovime kõigilt homodelt ära võtta hääleõiguse. Kõik korralikud inimesed said selle peale muidugi eetris minestada ja nõuda, et me oma seisukohast taganeks. Kui me siis ütlesime, et see pole kunagi meie seisukoht olnud, siis sai teha otsa teise libauudise: ahaa, selgrootud tüübid olid sunnitud taganema!

Modus Operandi on ju lihtne: manufakteerida lugu, mis meile omistatakse, lasta siis pikalt-põhjalikult seda sõimata oma lemmikutel Reformierakonnast, andes neile lahkelt eetrit ning siis teatada lõpuks võidukalt, et me oleme meelt muutnud või ei tea isegi, mida tahame.

Soovitan inimestel mitte tarbida seda väändunud fantaasiamaalma, mida meie kartelliajakirjandus uudiste pähe pakub, ja lugeda parem klassikalist kirjandust, kuni see veel keelatud pole. Ja keda poliitika huvitab, lugegu Uusi Uudiseid. Erakonnas soovitan inimestel aga mitte anda intervjuusid väljaannetele, kes pööravad teksti sisu pea peale ja esitlevad pealkirjadega, millel pole jutu sisuga mingit pistmist. Las toodavad oma väljamõeldisi ilma meie osaluseta.”