VIDEO: EKRE saadik kutsus toiduainetootjad ühise laua taha, et Eesti toidule hoogu anda

Eesti, Majandus, Video,
- Updated

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kai Rimmel kutsus Toompeale kokku Eesti toiduainetetööstuse esindajate ümarlaua, kus arutati üheskoos, kuidas poliitikud saaks veelgi rohkem abiks olla Eesti toiduainetootjate tegevusele.

Erakordselt esindusliku arutelu oli viljakas, sest kõik osapooled tunnustasid foorumi kokkukutsuja püüdlusi ning leiti, et töö läheb regulaarsusega edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eestvedamisel loodi Riigikogus detsembris ka Eesti toiduainetetööstuste toetusrühm, mille eesmärk on Eesti toiduainetetööstuste toetamine, Eesti toidu propageerimine ja seeläbi majanduse elavdamine.

Toetusrühma esimees ja nüüdse ümarlaua kokkukutsuja Kai Rimmel on diplomeeritud toiduainetetööstuse alal ning selles valdkonnas ka aastaid töötanud.

Nii toetusrühma kui ka äsjase ümarlaua ajendiks on pikemat aega väldanud vastuolud tootjate ja seda valdkonda kontrollivate ametnike vahel. “Täna on sektor väga tugeva surve all ka seadusandluse poolt, olgu see siis jäätmeseadus või pakendiseaduse muudatus. Selle sektori igapäevased mured peavad jõudma ka seaduste vastuvõtjateni ja seda läbi erinevate ümarlaudade,” selgitas Kai Rimmel.

Reedesel koosolekul arutlesid neil teemadel maaeluminister Arvo Aller, maaeluministeeriumi uus kantsler Tiina Saron, EPKK juhatuse esimees Roomet Sõrmus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Toiduainetööstuste Liidu juhataja Sirje Potisepp, Salvesti omanik Veljo Ipits, HKScan Estonia AS juhatuse liige Anne Mere, Atria juht Olle Horm, leivaliidu president Uno Kaldmäe, õlletootjate liidu tegevjuht Peeter Võrk, Tere AS-i juhatuse liige Ülo Kivine, Balbiino AS juhataja Kaido Salurand, Eesti Kalaliidu tegevjuht Valdur Noormägi, VTA peadirektori kohusetäitja Katrin Reili, samuti Riigikogu liikmed Urmas Espenberg, Peeter Ernits, Urmas Reitelmann, Kalle Grünthal jt.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused