EKRE saadik Tori vallavolikogus Mihkel Kalamees kutsuti umbusaldamist alustanud võimukoalitsiooni

Rubriik Eesti On
©Sille Annuk/Postimees
Kuulsate hobuste poolest tuntud Tori vallas on tulemas umbusaldus võimuesindajatele.

Suvi on ilmselt omavalitsustes samuti hapukurgihooaeg, kuid midagi ikka juhtub, eriti võimumuutuste osas, ja seal on osalisteks ka EKRE saadikud.

Pärnu Postimees teatab, et Tori vallas võeti EKRE koalitsiooni – kaks senist võimupartnerit, valimisliit Uus Koduvald ja Koduvalla Volikogu sõlmisid leppe Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Volikogu koalitsioon täienes selle tulemusel ühe inimese võrra, sest EKRE on vallas esindatud ühe liikme – Mihkel Kalamehega. Koalitsioonipartnerite muutusega seoses avaldati umbusaldust volikogu aseesimehele, Loogilise Pärnumaa ridadesse kuuluvale Andres Mõisale.

Opositsiooni jäid pärast muudatust endiselt valimisliit Loogiline Pärnumaa ja Keskerakond. Nemad  omakorda esitasid umbusaldusavalduse vallavanem Lauri Luurile, kes osutus volikogusse valituks Uue Koduvalla ridades, kuid loobus mandaadist ja volikokku läks tema asendusliige.

Mõlemad umbusaldusavaldused lähevad hääletusele järgmisel volikogu istungil, mis suure tõenäosusega toimub juulis.

Haljala vallavolikogu neljapäevasel istungil esitati avaldus vallavanema Leo Aadli umbusaldamise algatamiseks, kirjutab Virumaa Teataja.

Avalduses heidetakse vallajuhile ette valla arengut pärssivat tegevust, materiaalse kahju tekitamist omavalitsusele ja valla maine kahjustamist avalikkuse ees. Umbusaldamise algatamise avaldusele olid alla kirjutanud reformierakondlased Annika Hallimäe, Annes Naan, Aide Veinjärv valimisliidust Vaba Vallakodanik, Koidu Saamot Keskerakonnast ja Leo Bergström EKRE-st.

Allakirjutanud soovisid järgmisel vallavolikogu istungil algatada umbusaldamist ja uue vallavanema valimist või vallavanema kohusetäitja määramist. Järgmine korraline istung on 21. augustil. Samas öeldi, et avaldusele alla kirjutanud ei soovi avada koalitsioonilepingut ega taha muuta vallavalitsuse struktuuri.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused