EKRE soovib kultuuriminister Indrek Saarelt vastust, kas valitsus kiidab heaks kultuurileht Sirbi riigivaenuliku tegevuse

Eesti,
- Updated
Indrek Saar sai 9. juunil SDE esimeheks ning kadus seejärel pildilt.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon saatis kultuuriminister Indrek Saarele avaliku kirja, milles soovib ministri hinnangut kultuurilehe Sirp otsusele avaldada oma külgedel selgelt eestluse suhtes vaenulik arvamusartikkel.

Uued Uudised avaldab kirja täismahus.

Avalik kiri Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saarele

Kultuurilehe Sirp 14. juuli numbrist võisime lugeda Mikk Pärnitsa arvamusartiklit „Lühike ülevaade Eestist kui apartheidiriigist“, kus võrreldakse eestlust natsismi ja fentanüüliga ning nimetatakse laulupidu ajupesuks, autoritaarse mõttemaailma tööriistaks ja riiklikuks psühholoogiliseks operatsiooniks, mille ohvriks on meie lapsed.

Pärnitsa artiklil poleks põhjust pikemalt peatuda, kui see oleks ilmunud Kremli kontrollitud meedias või mõnes erablogis. Ent artikli ilmumine riigi poolt rahastatud kultuurilehes paneb küsima, kas Sirbi toimetus adub oma rolli avaliku arvamuse kujundamisel või on eestluse lammutamine nende teadlik tegevus ja toimub tööandja ehk valitsuse heakskiidul.

„Lühike ülevaade Eestist kui apartheidiriigist” on tekst, mis ründab Eesti riigi ja rahva enesekuvandit, näidates eestlust ahistava, teisi kultuure alla suruva ja arengut pidurdava mõttemudelina. Samasisulisi, meie riiki inimvaenuliku apartheidi režiimina kujutavaid tekste toodab järjekindlalt Kremli propaganda, mille eesmärk on kahtluse alla seada eestlaste õigus oma riigile.

Kui Sirbi toimetus peaks Pärnitsa artikli avaldamist õigustama “sooviga tõsta esile ühiskonnas levivaid arvamusi”, siis ei kaalu see argument üles Eesti vastu suunatud õõnestustööd. Tuletame meelde, et meie riik on loodud selge eesmärgiga, milleks on eesti keele ja kultuuri, eesti identiteedi kaitsmine. Põhiseaduse järgi peab riik tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade. Mitte ükski riik ei ole nii vaba, et lubaks lammutada oma tugisambaid. Mitte ükski riik ei rahasta väljaandeid, mis levitavad sellesama riigi ja rahva suhtes vaenulikke seisukohti.

Pärnitsa teksti avaldamist võiks pidada ühekordseks provokatsiooniks, kui Sirp poleks varemgi silma paistnud vasakpoolse ja sellest tulenevalt rahvuslikku ideoloogiat tauniva hoiakuga. Lehe artiklite valik annab põhjust arvata, et oma rahva identiteedi lammutamine “kriitilise analüüsi”, “dekonstruktsiooni” ja teiste moevoolude kattevarjus on toimetuse ametlik poliitika, millele on antud riiklik tunnustus.

Palume teil ministrina anda hinnang Sirbi toimetuse tegevusele ning võtta selge seisukoht küsimuses, kas Eesti juhtival kultuurilehel on lubatud propageerida riigivaenulikke seisukohti. Valvevastust, et „minister ei sekku toimetuse töösse“ ja „Eestis on sõnavabadus“ ei pea me ammendavaks ning loeme sellest välja valitsuse heakskiidu põhiseaduse vastasele tegevusele.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon

Kommentaarid

2 commentsOn EKRE soovib kultuuriminister Indrek Saarelt vastust, kas valitsus kiidab heaks kultuurileht Sirbi riigivaenuliku tegevuse

  • Avatar

    Loomulikult on võimulolijad, kellest suur osa on avalikud ida – ja läänepoolsed agendid, ebameeldivalt üllatunud ja seda just asjaolust, et noorte hulgas, keda on püütud kogu aeg lollitada, on nii palju tõelisi rahvuslasi. Peale Eesti taasiseseisvumist jäid siin teatavasti võimu juurde endised kommunistlikud nomenklaturstsikud – kollaborandid, kes varem teenisid ustavalt okupante ja kellele siis anti ka õigus midagi krabada. Seetõttu pälvisid need tegelased ka eesti rahva põlguse, millele kollaborandid vastasid omapoolse põlguse ja vihaga eesti rahva vastu. Nüüd on need tegelased üles kasvatanud uue põlvkonna ” poliitikuid “, kes loomulikult samuti eesti rahvast ja eestlust põlgavad ja vihkavad

  • Avatar

    Valitsev klikk teab milliseks võib olukord kujuneda kui rahvas koguneb ja rahvalikke laule laulma hakkab.Seda oli juba tunda viimase laulupeo lõpus kus koorid tahtsid rahvalikke laule edasi laulda aga dirigentidel oli hirm nahas.Aga pole hullu,järgmine laulupidu on varsti.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused