EKRE soovib muuta õppetoetuste korda inimlikumaks

Eesti,
©Uued Uudised
Ametnikud ei andnud sel õppeaastal TTÜ inseneripedagoogika rahvusvaheliselt tuntud keskusele (aastast 2001) õpetajate täiendkoolituseks luba. Nähtavasti häiris keskuse populaarsus just teisi „koolitajaid“.

Riigikogu liige Jaak Valge andis tänasel Riigikogu erakorralisel istungil üle EKRE fraktsiooni nimel üle eelnõu, millega soovitakse muuta õppetoetuste ja õppelaenu seadust.

Valge: „See eelnõu on kokku pandud sellepärast, et praegune korraldus ei toimi, kuna stuudiumi vältel võtab õppelaenu ainult kusagil 5% ringis õppijatest. Ja põhjused on sellised, et õppelaenu intress on liiga kõrge, laenatava summa maksimum on liiga väike ja tagatised sellised, et just majanduslikult keerulisemas olukorras olevatel õppuritel on raske neid nõudmisi täita. Ja laenu tagasi peab maksma hakkama juba 12 kuu möödudes õpingute lõpetamisest, see tähendab sel ajal, kui endise õppuri majanduslik olukord ei pruugi olla väga hiilgav.“

Valge lisas: „On teada ka, et need Eesti noored inimesed, kes suurelt jaolt selles eas õpivad, nemad soovivad rohkem lapsi, kui nendel tegelikult Eestis on. Vähemalt osa lapsi jääb sündimata majanduslikel põhjustel. Eelnõuga ongi need defektid välistatud. Senise 12 kuu asemel tuleb laenu tagasi hakata maksma nelja või viie aasta pärast. Õppelaenu mahtu on tõstetud 10 miinimumpalgani ühes õppeaastas, sätestatud, et õppelaenu saavad ainult Eesti Vabariigi ja Eestis õppivad teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Siin on veel diferentseeritud õppelaenu tagatisi ja sätestatud, et riik kustutab õppelaenust pool, kui laenusaaja loodud perekonnas on üks alaealine laps, ja kustutab terve õppelaenu, kui laenusaaja loodud perekonnas on vähemalt kaks alaealist last.“

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused