EKRE soovib sotsiaalministrilt selgitusi soovahetusoperatsiooni tingimuste lihtsustamise kohta

Eesti,
©UU
Kert Kingo

EKRE fraktsioon soovib sotsiaalminister Tanel Kiigelt selgitust, miks kavatseb riik oluliselt lihtsustada soomuutmisoperatsiooni tingimusi ning kaotada senine kaheaastane otsustusaeg.

Senise korra kohaselt eelneb soomuutmisoperatsioonile vähemalt kaheaastane periood, mil inimesel on võimalus oma valik põhjalikult läbi kaaluda. Sotsiaalministri uue määruse kavandi kohaselt võib arstlik komisjon soo muutmisele rohelise tule anda lähtudes ainult psühhiaatri hinnangust.

EKRE fraktsioon saatis sotsiaalministrile kirjaliku küsimuse, kus soovib teada, millistele uuringutele tuginedes leitakse, et kaheaastane ooteperiood enne soovahetust pole enam vajalik ning kuidas on kavas ilma ooteperioodi rakendamata välistada põhjalikult läbimõtlemata soovahetusi ja nende tagajärjel tekkinud elukvaliteedi langust igapäevastes eraelulistes suhetes koos tõsiste vaimse tervise probleemidega.

Fraktsiooni liige Kert Kingo juhib tähelepanu, et soovahetusel on pöördumatud tagajärjed. „Soovahetus ei ole soengu muutmine. Seetõttu ei saa sellisid protseduure läbi viia kergekäeliselt ja ilma põhjalikke uuringuid läbi viimata. Rutaka ja läbikaalumata tegutsemise tulemuseks võib olla sandistatud ja sügavalt õnnetu inimene,“ ütles Kingo.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused