EKRE soovib teaduse rahastamist poole suuremas ulatuses kui seda pakub president

Eesti,
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Teadusmarss 2018.

President Kersti Kaljulaidi üleskutse sõlmida Eesti erakondade vahel kokkulepe, et riigi SKT-st 1% suunataks teaduse arendamiseks, on alaüritamine, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Eestis on juba aastaid tagasi lepitud kokku eesmärk suunata riigieelarvest teaduse arendamiseks 1% SKP-st. Selle ülekinnitamine poliitilise deklaratsiooni vormis ei ole tarvilik, mistõttu ei pea me vajalikuks osaleda täna Kadriorus presidendi pakutud kokkuleppe allkirjastamisel. Tarvis on seada ambitsioonikam eesmärk,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui tahame säilitada oma positsiooni juhtiva e-riigina, siis on selge, et ühest protsendist SKP-st teaduse arendamiseks ei piisa. Eesmärkide seadmisel ühiskondliku kokkuleppe vormis peaks Eesti eeskuju võtma kõrgemalt arenenud majandusega riikidest, kus SKT-st teadusele suunatava raha protsent läheneb kolmele ja mille saavutamine on olnud võimalik tänu era- ja riigisektori tihedale koostööle. OECD riikide keskmine on umbes 2,5%. Meie peame miinimumiks kaht protsenti.“

Helme sõnul on kõrgemate palkade eelduseks majanduse areng, mis saab tulla peamiselt läbi teaduse arendamise ja innovatsiooni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused