EKRE surve vähendas LGBT filmifestivali Rakvere linnapoolset rahastamist viis korda

Eesti,
©UU
LGBT filmifestivali vastane protest Rakveres 2017. aastal.

Rakvere volikogu arutas 28.02.2018 üle-Eestilist tähelepanu saanud LGBT filmifestivali “Festheart” ja vähendas EKRE survel seda viis korda.

Homopropagandistide Keio Soomelti ja Rakvere linnakunstniku Teet Suure algatatud ning suuresti välismaalt rahastatud festival on kuulutanud, et soovib saada siinse regiooni suurimaks sarnaseks ettevõtmiseks, haarates nii Põhjamaad, kui ka Peterburi kandi. Lihtsamalt öeldes plaanitakse homoseksuaalide  iga-aastast suurejoonelist rahvusvahelist kogunemist. Selle juurde käivad LGBT haridusspetsialistide nõuded, et seanssidele tuleb tingimata viia Rakvere koolide õpilased. Lisaks välisallikatele ja üksiktoetajatele ning kohalikele ettevõtjatele kinnitasid oma truudust homopropagandale ka mitmed riiklikud toetajad nagu  Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ning karikatuursel moel ka rahastu Eesti Vabariik 100.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rakvere linnavolikogu istungil kutsusin üles seda homopropagandistlikku ettevõtmist mitte toetama. Palusin nimelist hääletust nii homofestivali kui araabia bazaari toetamise osas, mis peaks toimuma suvel, linnapäevade ajal.

Eelmisel aastal aitas LGBT festivali esimeses voorus rahata jätta EKRE korraldatud pikett volikogu maja ees, ent kartellierakonnad näitasid oma toetust homoagendale siiski augustis toimunud teises rahastamisvoorus, andes neile 1500 eurot.

Selgitasin volikogule, et filmifestival on niigi üle kullatud, kulutades paarikümne homoerootilise filmi näitamisele üle  20 000 euro toetajate raha. Linna rahastust  oli neil vaja üksnes linna vapi eksponeerimiseks oma toetajate hulgas. Juhtisin volikogu tähelepanu sellele, et Läänes suurmoeks olev vähemuste teema on marksistliku päritolu mõttevooluna suunatud ühiskonna lõhestamisele ja kõigutamisele. Üritasin neid veenda, et Vietnami sõja ajal Läänes toimunud vasakpoolset kultuurirevolutsiooni rahastanud nõukogude võimurid Leonid Brežnev, Andrei Gromõko ja Aleksei Kossõgin peaksid täna Lääne laostumise üle peenikest naeru.

Volikogu 21 liikmest hääletasid festivali rahastamise vastu vaid EKRE ning Valimisliit  “Rakvere Heaks”. IRL-i linnavolinik Kert Karus tegi EKRE poolt esitatud mitterahastamise ettepanekule alternatiivse ettepaneku – vähendada MTÜ Sevenbow korraldatava festivali rahastamist 1500-lt eurole 300-le ning sama MTÜ plaanitud klaverikontsertide sarja 1500-lt 200-le eurole.

Möödunud aastal integreeriti  klaverikontsert  riukalikult  filmifestivali  peokavasse. Viiekordne festivali toetuse vähendamine läkski volikogus nii IRLi, Reformierakonna kui Keskerakonna häältega läbi. Kahjuks ei jätkunud neil julgust Rakverele homopealinna tiitlit kaelamäärivale üritusele lihtsalt  kriips peale tõmmata.  Samuti ei jätnud volikogu ära araabia bazaari rahastamist, kuigi see mõjub mõnitusena ajal, kui Tallinna vanalinn barrikadeerub terrorismi  hirmus  betoonblokkide taha.

Siiski võib festivali rahastamise olulist vähendamist pidada positiivseks arenguks. Otsust võib pidada EKRE võiduks, sest meie populaarsuse kiire kasv sunnib ka IRLi ning teisi erakondi oma valijate tegeliku arvamuse peale mõtlema. Ainukesena võitleb LGBT asja eest kompromissideta  sotsiaaldemokraatide esindus, kelle näod otsuse peale pikaks venisid. Ent valijad “premeerisid” Rakvere sotse LGBT võitluslipu kandmise eest  kohalikel valimistel kahest volikogu kohast ilmajätmisega.

Kuigi linnakunstnik Teet Suur on otsustanud Rakvere tolmu oma jalgelt pühkida ning USA saatkond on LGBT aktsioonide toetamisele Trumpi administratsiooni ajal kriipsu peale tõmbamas, on homopropagandiste käivitavate jõududena ikka veel tegevuses teised Euroopa Liidu liikmesriigid nagu Prantsumaa, kes oli festivali suurrahastaja  ning hulk EV riiklikke asutusi, mistõttu nende hoog veel kindlasti ei rauge. Seetõttu pole ime, et homofest esitati  Lääne-Virumaa aasta teo ja Eesti Rahvamajade Ühingu aasta teo kandidaadiks.

Anti Poolamets, Rakvere volikogu liige

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused