EKRE suurendas edumaad sotside ees, Vabaerakond kukkus alla künnise

Eesti,
- Updated
©U+
EKRE valimisnänn

Kui pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, annaks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt hääle 13 protsenti valijatest, selgub Turu-Uuringute poolt läbiviidud viimasest valimiseelsest (14.10 avaldatud) lävepaku uuringust. Selle tulemusega on erakond kindlalt Eesti poliitmaastiku liidrite hulgas.

EKRE ja IRL-i reiting (7 % ) on oktoobris jäänud sisuliselt sama suureks kui septembris . Sotsiaaldemokraate on aga tabanud kaheprotsendine langus ja nende kogutoetus on vajunud 10-le protsendile. Kui aga võtta arvesse sotside toetuse kahanemist Tallinna küsitluses, võib oletada, et põhimõtteline vastasseis EKRE-ga pole neile reitingutes kasu toonud, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohalike valimiste massiivse kampaania abil kasvas toetus Keskerakonnale 29 protsendini, Reformierakonda toetaks selle uuringu järgi 25 protsenti valimiseelistusega vastajatest. Vabaerakond jääb oma 3-protsendise toetusega aga alla ka juba Rohelistele ( 4% ), selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Turu-uuringute AS küsitles 26. septembrist kuni 10. oktoobrini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1001 inimest nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud nende vastajate osakaal, kel olid poliitilised eelistused olemas. See muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. Erakondlikku eelistust mitte väljendanud vastajate osakaal oli 37 protsenti. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga 3,1 protsenti.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused