EKRE: tahame muuta erakondade järelevalve tõhusamaks.

Eesti,
EKRE lipp

Miks toetab EKRE Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) ülesannete andmist Riigikontrollile? Sellepärast, et tahame muuta erakondade järelevalve tõhusamaks. Praegune ERJK koosneb peamiselt erakondade esindajatest või nendega ideoloogiliselt seotud isikutest ehk sisuliselt teostatakse järelevalvet iseenda üle. Kui tulemusrikas saab olla iseenda üle järelevalve teostamine? Ka teistes valdkondades, näiteks majanduses või keskkonnakaitses, ei valva asjaosalised iseenda üle. Järelevalvet ja seadusest kinnipidamist teostavad erapooletud institutsioonid: politsei, maksuamet, keskkonnainspektsioon, finantsinspektsioon jne.

ERJK hakkas muutuma poliitilise ärapanemise organiks. Meediale pakuti konkurentide mustamiseks uudiseid stiilis „komisjon uurib erakonna x kahtlasi rahaasju“. Seda isegi juhtumite puhul, kus oli teada, et mingit rikkumist tegelikult polnud. Sellise meediatsirkuse tegemine ei aita tuvastada tegelikke kuritarvitusi. Seepärast tegigi valitsus ettepaneku anda järelevalve erakondade rahastamise üle erapooletu organi ehk Riigikontrolli kätte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna ja sotside reaktsioon valitsuse plaanile oli ootuspäraselt valuline, ilmselt kardavad nad, et Riigikontrolli tirib nende endi hämarad rahaasjad päevavalgele. Paanika oli nii suur, et hakati lausa Riigikontrolli ründama. Pole mingit kahtlust, et Riigikontrollis on oluliselt suurem kompetents ja nad teevad tööd oluliselt põhjalikumalt. Kui ERJK sai kokku kord kuus ja otsustas hääletuse teel, siis Riigikontrolli ametnikud töötavad viis päeva nädalas. Kujutage ette, kui palju rohkem kaasusi jõuab menetleda Riigikontroll.

Opositsioonierakondade süüdistus, et ERJK ülesanded antakse Riigikontrollile selleks, et lõpetada Keskerakonna suhtes alustatud menetlused, on täielik vale. Alustatud ja kohtusse jõudnud kaasuse lõpetamiseks peab olema seaduslik alus. Seda alust seaduses ei ole ega tule. Kõiki pooleliolevaid kaasusi menetletakse edasi.

ERJK ülesannete üleandmine Riigikontrollile muudaks erakondade rahastamise ausamaks ja läbipaistvamaks. Ämmakappide ja autorollode aeg on läbi!

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused