Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Tartu linnavolikogus: kas on õige Eesti 100 juubelit seostada juhuseksi turvalisusega?

-
15.09.2018
Üks Tervise Arengu Instituudi brošüüridest, mida oma vajalikkuse kõrval ei sobiks küll kuidagi seostada Eesti 100. aastapäevaga.
© Erik Prozes/Postimees

Seksuaaltervise propageerimine on muidu hea algatus, iseasi on see, kas selliseid algatusi sobib seostada Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva ja veel juhuseksi turvalisuse raames.

EKRE liige Kaja Tarto koostas ja andis Tartu Linnavolikogu istungil üle arupärimise seoses Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaaniaga, kus tema hinnangul  kutsutakse muuhulgas üles Eesti Vabariigile 100. sünniaastapäeva kingiks juhuseksi harrastama ja enda meeltesse kinnitama, et juhuseks on 1 miljonist armastamise viisist.

“Leian, et vastsel sotsiaal- ja haridusvaldkonna abilinnapeal Mihkel Leesil on nüüd hea võimalus tutvustada, kui palju Tartu Linnavalitsus ja Tartu Linnavolikogu koalitsioon peavad lugu traditsioonilistest pereväärtustest ja nende esile tõstmisest, ning juhusuhete jms negatiivsete tagajärgede ennetuslikest meetmetest,” selgitab Kaja Tarto (pildil).

Arupärimisele vastatakse kirjalikult ja suuliselt järgmisel linnavolikogu istungil, 11. oktoobril. Tartu Linnavolikogu istungitest toimuvad otseülekanded veebis.

Uued Uudised vahendavad arupärimise teksti, mis on suunatud Tartu sotsiaalabi- ja tervishoiu abilinnapeale.

“Seistes oma valijatele antud lubaduse eest „Elukeskond, ettevõtlus ja haridus pereväärtuste heaks!”, palun vastust järgmistele küsimustele seoses Tervise Arengu Instituudi poolt läbi viidud kampaaniaga, milles kutsutakse inimesi üles tegema saja-aastasele Eesti Vabariigile kingitust ja kasutama juhusuhetes kondoomi (info: www.hiv.ee).

Kas nõustute selle kampaania autorite ideega? Kas peate juhuseksi üheks miljonist armastamise viisiks?
Kus täpsemalt ja millise perioodi vältel on kampaaniamaterjale kuvatud Tartus (avalikud reklaamtahvlid, televisioon, trükiajakirjandus, internet) ning kui mitmel avalikul reklaamtahvlil ja kus täpsemalt olid või on endiselt kampaania materjalid kuvatud, jagatud?

Kuidas suhtute sellesse, et Tervise Arengu Instituut teatas vastuseks SA Perekonna ja Traditsiooni kaitseks teabenöudele, et  kulutas 2016. aastal Iäbi viidud kampaaniale “Kumm on seks” ja äsja lõppenud kampaaniale, millega kutsuti inimesi juhusuhetes kondoomi kasutamisega Eesti Vabariigile juubelikingitust tegema, kokku rohkem kui 230 000 eurot maksumaksjate raha?

Kuidas suhtute sellesse, et valitsusasutus, mis peaks oma põhimääruse kohaselt lähtuma rahvatervise edendamise eesmärgist, propageerib järjepidevalt nii juhusuhteid kui ka homoseksuaalseid suhteid, mis on mõlemad selgelt terviseohtlikud käitumismudelid?

TAI ei ole kampaaniatega mitte kunagi tõstnud esile abielulist ja perekondlikku eluviisi, mis aitavad reaalselt hoida inimeste tervist; kutsunud üles hoiduma juhusuhetest, abielurikkumisest vöi abordist; samuti pole TAI eestvedamisel teostatud ainsatki kampaaniat, millega oleks tõstetud esile abielu ja paljulapselisuse ideaale?

Kuidas Tartu Linnavalitsus püüab kaasa aidata traditsioonilise perekonna ja abielu väärtuste esile tõstmisele?

Kas nõustute meie Iugupeetud EELK Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhametsa 23. augustil Tartu Postimehes ilmunud arupärimise teemaga seotud artiklis välja toodud seisukohtadega: „TAI kinnitab, et kondoom on kõige kindlam ja soodsam viis HIV-i ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks. See väide on vale. Hoopis truudus on kõige kindlam ja soodsam viis HIV-i ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks. Juhusuhtes tekitab kondoom illusiooni kaitstusest, sest ta kaitseb küll nakkuste eest, aga suguhaigused moodustavad vaid väikese osa hädadest, mis juhusuhtega kaasnevad. Truudusetu eluga lõhub inimene oma hinge ära tükkideks. Ja mitte ainult enda oma — truudusetuse tagajärjeks on purunenud suhted, vanemateta jäänud lapsed, mitmesugused sõltuvus- ja psüühikahäired — mitmeks põlvkonnaks võib normaalse eluga hüvasti jätta. Ja see on siis kingitus Eestile?” Riigi asi on propageerida paremaid valikuid. Truudus on parem. Võin seda kinnitada.”

Kaja Tarto tänab Sihtasutust Perekonna ja Traditsiooni kaitseks, kelle aktiivse ühiskonnas tegutsemise abil oli võimalik lihtsamalt arupärimist koostada.

Arupärimisega on ühinenud linnavolikogu ekrelastest liikmed Indrek Särg, Ruuben Kaalep, Indrek Hirv, Indrek Kalda, Eva Loskit ja Jüri Kõre (valimisliit Tartu Heaks).