EKRE Tartu Ümarlaud saab kolmeaastaseks

Eesti,
- Updated
Merike Lumi

2017. aastal, pärast kohalike omavalitsuste valimiste kampaania edukat lõppu, tundsid Tartu EKRE aktiivsemad ja rahvuslikult meelestatud liikmed, et loorberitele ei tohi mitte mingil juhul puhkama jääda.

Oli vaja kohta, kus nii EKRE liikmed kui ka teised konservatiivselt mõtlevad aktiivsed inimesed saaks oma mõtteid väljendada ning ennast poliitiliste sündmustega kurssi viia. Ennekõike muidugi need, keda peavoolumeedia oma liberaalse tsensuuriga ei rahuldanud ning kes suhtusid sellesse – samamoodi nagu nõukaaegsesse meediassegi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Probleemi lahenduseks tekkiski mõte koos Aare Tammega, et loome Tartu EKRE Ümarlaua, mis tuleks kokku kord kuus, kus arutlusele tuleks aktuaalsed teemad, mis puudutavad eestlasi, Eesti riiki, EKREt ja Eesti valitsust ja millest saaks osa võtta kõik eesti- ja ekremeelsed inimesed.

Nii läksimegi selle ideega Tartu EKRE juhatuse ette. Idee kiideti heaks ja esimene Ümarlaud toimus 10. jaanuaril 2018, kuu teisel kolmapäeval. Ümarlauda juhatasid Aare Tamm ja Merike Lumi. Nüüdseks on juba kolm aastat Tartus, Lai tn 6, toimunud EKRE Tartu Ümarlaud, millega liitusid aktiivsed inimesed, kes valutasid südant Eesti riigi ja EKRE hea käekäigu pärast. Liituti isegi teistest ringkondadest väljastpoolt Tartu linna. Lisaks oli see oluliseks kokkusaamiskohaks vanemale generatsioonile, kes internetti ei kasutanud, aga ennast poliitikas kõigega kursis soovis hoida.

Ümarlaua populaarsus kasvas, ekremeelseid inimesi tuli aina juurde, toimusid tõsised arutlused, ettekanded, sõnavõtud erinevatel aktuaalsetel teemadel, vastu võeti otsuseid ja saadeti ka ettepanekuid “kõrgemale poole”. Siin võib ära märkida ka kõvemad sõnavõtjad: Toivo Suuroja, Heino Harju, Aivar Sööt, Allan Unt, Osvald Sasko, Ivar Künnapuu, Priit Rajasaar, Ervin Pari, Aivar Ostrat jt. Oli ka külalisesinejaid: Peeter Ernits, Hando Kruuv jt. Tihti oli Lai tn 6 söökla rahvast puupüsti täis, istekohti oli juba raske leida. Pärast ümarlauast osavõttu leidis nii mõnigi oma mõtteviiside ja poliitiliste vaadete kokkulangevuse ja esitas EKREga liitumisavalduse.

Viimati toimus EKRE Tartu Ümarlaud uues kohas, hotelli London konverentsisaalis. See oli jõuluümarlaud, mille korraldasime pisut pidulikumalt. Külalisesinejaks oli rahva poolt armastatud muusik ja Tartu linnavolikogu liige Indrek Kalda, kes rõõmustas kõiki kohalviibijaid imelise jõulukontserdiga, samuti eestlaste ajaloo ja muusika tutvustamisega.

EKRE Tartu kontor ei asu enam Lai tn. 6, vaid viidi üle uude kohta – Küüni 5b, kus on vähem ruumi ja kus seetõttu ei ole enam võimalik Ümarlaudu korraldada. Uueks toimumise kohaks saigi hotelli London konverentsisaal. Korraldada aitavad Aivar Sööt ja Allan Unt, kellele toetudes Ümarlaud jätkuvalt iga kuu teisel kolmapäeval oma kolmeaastast traditsiooni jätkab.

Merike Lumi, EKRE Tartu ringkonna juhatuse liige

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused