EKRE teeb ettepaneku jätta Tallinna lasteaia kohatasu tõstmata

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Pensioninärile loeb iga täiendab rahasumma. Pilt on illustratiivne.

Täna jõuab Tallinna linnavolikogu suurde saali Eesti Konservatiivse Rahva fraktsiooni ettepanek mitte tõsta seoses riikliku alampalga tõusuga 2020. aastal koolieelse lasteasutuse kohatasu, vaid jätta see 2019. aasta tasemele.

Fraktsiooni esimehe Mart Kallase sõnul on muudatuse eesmärgiks langetada lasteaia kohatasu omaosaluse protsenti nii, et lapsevanemate kulud ei suureneks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kuna 2020. aastal tõusis riiklik alampalk 540 eurolt 584 euroni ning Tallinnas on lasteaia kohatasu omaosalus seotud riikliku alampalgaga, siis tõuseb automaatselt ka kohatasu, mille vanemad kinni peavad maksma,“ ütleb Kallas.

„Riiklik lastetoetus ühele lapsele on küll 60 eurot kuus, aga see ei kata lasteaia omaosalust. Kuna tõuseb ainult riiklik alampalk, siis on riiklikku alampalka mittesaavad lapsevanemad olukorras, kus nende pere rahaline olukord halveneb.“

Kallase sõnul ei ole linnavalitsuse senised meetmed lapsevanemate aitamiseks piisavad.

„Tõsi, kui pere kolm last käivad lasteaias, siis kolmas on tasuta. Aga peresid, kus kolm last korraga lasteaias käivad, on väga vähe. Samuti saab lapsevanem praegu taotleda 80%-list kohatasu soodustust, ent tegu on bürokraatliku ja alandava protseduuriga. Lapsevanem peab taotlema sotsiaalosakonnast tõendi, et on vaene, võtma pangast väljavõtted, tulema lasteaia hoolekogu ette, kus on ka kaaslapsevanemad ja paluma vastutulekut.“

Kallase sõnul on Tallinnal võimalik ennast näidata lastesõbraliku linnana ning võtta vastu otsus, mis toetab lapsi ja noori peresid. „Leevendagem lapsevanemate rahalist koormust, jätkem lasteaedade kohatasu omaosaluse tõus ära,“ ütles Kallas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused