EKRE teeb Riigikogule ettepaneku panna ÜRO rändepaktiga liitumine rahvahääletusele

Eesti,
- Updated
©UU
Henn Põlluaas piketil ÜRO rändeleppe vastu Stenbocki maja ees 15.11.2018

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitab täna Riigikogule eelnõu, et panna ÜRO rändepakti toetamise küsimus rahvahääletusele.

Eelnõu kohaselt viidaks rahvahääletus läbi 2019. aasta 3. märtsil koos Riigikogu valimistega, kus valija saaks sedelil vastata küsimusele: „Kas pooldate Eesti Vabariigi osalemist ÜRO globaalses rändepaktis?“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul on iseseisva demokraatliku riigi kodaniku üheks kõige olulisemaks õiguseks õigus otsustada, keda oma riiki lubada.

„ÜRO rändepakt annab Eestile tulevikuks moraalsed ja poliitilisi suunised migratsiooni käsitlemiseks, riivates sellega meie riigi suveräänsust. Ühinemine või mitteühinemine mõjutab mitte ainult meie, vaid ka meie järglaste elu. Sedavõrd põhimõtteliste küsimuste puhul ei tohi ühiskonda poliitilise otsuse tegemisest kõrvale tõrjuda,“ selgitas Põlluaas.

„Rahvas on saanud pärast iseseisvuse taastamist Riigikogu valida seitsmel korral, rahvahääletustel osaleda aga ainult kahel korral. Riigikogu saab eelnõusid või muid riigielu küsimusi rahvahääletusele panna lihthäälteenamusega. Parlamendil ei ole rändepakti rahvahääletusele panekuks juriidilisi piiranguid.“

EKRE algatatud allkirjakogumiskampaaniale ÜRO Marrakechi rändepakti vastu on veebilehel www.petitsioon.ee neljapäeva hommikuse seisuga kogunenud juba üle 14 500 toetusallkirja. Allkirju kogutakse kuni 1. detsembrini.

Esmaspäeval, 26. novembril kell 10 kutsub EKRE rahvast meelt avaldama Toompeale Riigikogu ette. Samal ajal toimub Riigikogus erakorraline istung, kus hääletatakse ÜRO leppega liitumise üle.

PIKETI LEHEKÜLG FACEBOOKIS

 

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused