EKRE tegi Tallinna keskerakondlikule volikogule ettepaneku: kohtleme kõiki lapsi võrdselt

Helle-Moonika HelmeHelle-Moonika Helme

Tallinna linnavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tegi linnaeelarve arutelul muudatusettepaneku, mille järgi peaks Tallinn ka kõigis eralasteaedades ja sõimedes käivate laste söögiraha kompenseerima.

Tallinna eralasteaedades ja sõimedes käib kokku 1030 last, nende laste eest ei maksa Tallinn praegu sentigi. Antud muudatusega hakataks kõiki Tallinna lapsi võrdselt kohtlema, kompenseerides alates uuest aastast toidukulusid sõltumata lasteaia omandivormist.

EKRE fraktsiooni kuuluva linnavoliniku Helle-Moonika Helme sõnul on Tallinnas kokku umbes 21 000 lasteaia last –  neist üks kolmandiks sõimes -, eralasteaedades on kokku ligikaudu 1000 last. “Kogu lasteaialaste toiduraha kulu on praegu pisut alla seitsme miljoni euro. EKRE ettepanekust lähtuv lisaraha suurendaks toidurahaeelarvet umbes viis protsenti. Puhas tahtmise asi. Need tuhat häält ei lähe Keskerakonnale ilmselt korda. Küll aga jätab neist halva mulje see, et nad teevad lastel vahet ja kiusavad lapsi mõnesaja tuhande euro pärast,” märkis Helle-Moonika Helme.

Kommentaarid