EKRE toetus kerkib ka suvekuudel ja teine koht reitingutabelites püsib kindlalt

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Valitsuse pressikonverents

Postimehe ja BNS-i tellitud Kantar Emori uuringust selgub, et EKRE toetus on tõusnud 19 protsendi peale. Mai lõpuga võrreldes on EKRE-l kasv olnud koguni neli protsenti, vahendab BNS.

“Valitsuskoalitsiooni summaarne toetus on natuke kasvanud ja seda just EKRE reitingu kasvu tõttu, kes on selgel teisel kohal. EKRE juhid on viimaste nädalate jooksul olnud tugevalt kajastatud meediakajastustes, teiste erakondadel on puudunud oma eristuv sõnum – nad lihtsalt on olnud EKRE väljaütlemiste kommentaatori rollis,” rääkis Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Erakondade populaarsuse edetabelit juhib kindlalt Reformierakond. Kuigi nad on olnud viimase kuu jooksul täiesti varjus, on nad ikkagi säilitanud tugeva liidrikoha, nad on lihtsalt suurim opositsioonierakond, keda toetavad ka need, kellele praegune valitsus ei meeldi,” arutles Voog.

Selle viimase järelduse on Uued Uudised juba mitmel korral välja öelnud – Reformierakonna populaarsuse taga pole mitte poliitoravate  endi teod, vaid rahulolematud koonduvad kõige suurema opositsioonipartei taha, kes saaks ainsana midagi koalitsiooni vastu ära teha. Kuigi nad on näidanud, et ei suuda.

Postimees kirjutab, et südasuvised kisklused toovad edu EKRE-le. Kui jälgida päevapoliitikat, siis pole rahvuskonservatiivid ise ühtegi kisklust alustanud – üks konfliktidest sai alguse presidendi intervjuust välismeediale, teine ühe riigiametniku avaldusest Twitteris, kolmas ühe kõrgkooli solvumisest. Mitte et EKRE poleks üldse asjaga seotud, vaid Helmede ütlemised on lihtsalt juba teada ja meedia kisub need hapukurgihooajal erilise mõnuga üles.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused