EKRE toetus on jätkuvalt kõrge, tagades esikoha populaarsusuuringutes

Eesti,
©UU
EKRE kongressil.

Erakondade reitingutabeli tipp püsib muutumatuna ehk juhib Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, teisel kohal on Reformierakond ja kolmas Keskerakond.

Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös valmiva küsitluse viimastel andmetel toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 24,7 protsenti, Reformierakonda 23,6 protsenti ja Keskerakonda 19,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 12,5 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 8,1 protsendiga ning Isamaa 7,9 protsendiga. Viimastel kuudel oma positsiooni parandanud Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta augustist ning see on praktiliselt võrdsustunud SDE-ga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,2 protsenti ja opositsioonierakondi 40,7 protsenti vastajatest. Koalitsioonierakondade summaarne toetus pole praeguse valitsuse ametisoleku ajal veel nii madal olnud.

Teadur Martin Mölderi sõnul puuduvad suuremad ja tähelepanuväärsemad muutused erakondade toetuses sellel nädalal ehk EKRE säilitab kerget edumaad Reformierakonna ees ning vähemalt praegu on näha, et mõlema erakonna toetus on stabiliseerunud oma praegusel tasemel. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused