EKRE toetus tõusis Norstati uuringus käesoleva aasta kõrgeimale tasemele

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE seisab alati rahvusliku Eesti eest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus tõusis käesoleva aasta kõrgeimale tasemele, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest uuringust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,7, Keskerakonda 24,3 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,1 protseti valimisõiguslikest kodanikest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reitingutabelis kolmandal kohal oleva EKRE toetus kasvas nädalaga 1,4 protsenti ning nii kõrge pole EKRE toetus sellel aastal veel olnud.

Sealjuures pole Reformierakonna toetus viimastel nädalatel märkimisväärselt muutunud. Teisel kohal oleva Keskerakonna toetus on liikunud neli nädalat järjest kergelt langevas trendis ning selle ajaga on peaministripartei toetus langenud 2,9 protsendi võrra.

Teadur Martin Mölder märkis, et kuigi Keskerakonna nelja nädala koondtoetus on viimased kuu aega langenud, on erakond üldiselt siiski heas seisus. Nende toetus on praegu samal tasemel, mis ta oli eelmise aasta viimastel kuudel ning samuti ka riigikogu valimiste ajal.

“Seevastu on viimastel nädalatel jõudsalt kasvanud EKRE toetus, mis juba eriolukorrale eelnevalt oli järjepidevalt olnud kerges langustrendil. Nende toetus on praegu kõrgeimal tasemel, kus ta kunagi on olnud, ning vaid üksikutel hetkedel Riigikogu valimiste järel oli ta sama kõrgel. Viimastel nädalatel on eriti selget EKRE toetuse kasvu olnud märgata pigem nooremates vanusegruppides,” ütles Mölder.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,3, Eesti 200 7,5 ning Isamaa 5,3 protsendiga.

“Kui vaadata kolme väiksema erakonna olukorda, siis natuke tähelepanuväärsema muutustena on seal vaevu märgata vaid ehk seda, et sotsiaaldemokraadid on oma languse suutnud vähemalt praeguse seisuga peatada. Sellele vaatamata on nende toetus samal tasemel parlamendivälise Eesti 200 omaga,” arutles Mölder

Tema sõnul on traditsiooniliselt sotsiaaldemokraatidel olnud naiste hulgas suurem toetus kui meeste hulgas ning nii on see ka praegu. Naiste hulgas on nende toetus kaks korda kõrgem.

“Selles kontekstis on märkimisväärne, et alates märtsi algusest on EKRE toetus olnud naiste hulgas mitte väga palju, aga siiski stabiilselt suurem kui sotsiaaldemokraatide oma. EKRE on üldiselt suurema toetusega erakond ning selles mõttes ei tohiks see olla üllatav. Samas on sotsidel olnud alates eelmise aasta algusest enamasti üpriski selge edumaa naiste seas, mis enam aga ei tundu võrdluses EKRE-ga nii olevat,” lisas Mölder.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,7 ja opositsioonierakondi 40 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused