EKRE toetus tõusis Norstati uuringus käesoleva aasta kõrgeimale tasemele

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE seisab alati rahvusliku Eesti eest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus tõusis käesoleva aasta kõrgeimale tasemele, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest uuringust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,7, Keskerakonda 24,3 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,1 protseti valimisõiguslikest kodanikest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reitingutabelis kolmandal kohal oleva EKRE toetus kasvas nädalaga 1,4 protsenti ning nii kõrge pole EKRE toetus sellel aastal veel olnud.

Sealjuures pole Reformierakonna toetus viimastel nädalatel märkimisväärselt muutunud. Teisel kohal oleva Keskerakonna toetus on liikunud neli nädalat järjest kergelt langevas trendis ning selle ajaga on peaministripartei toetus langenud 2,9 protsendi võrra.

Teadur Martin Mölder märkis, et kuigi Keskerakonna nelja nädala koondtoetus on viimased kuu aega langenud, on erakond üldiselt siiski heas seisus. Nende toetus on praegu samal tasemel, mis ta oli eelmise aasta viimastel kuudel ning samuti ka riigikogu valimiste ajal.

“Seevastu on viimastel nädalatel jõudsalt kasvanud EKRE toetus, mis juba eriolukorrale eelnevalt oli järjepidevalt olnud kerges langustrendil. Nende toetus on praegu kõrgeimal tasemel, kus ta kunagi on olnud, ning vaid üksikutel hetkedel Riigikogu valimiste järel oli ta sama kõrgel. Viimastel nädalatel on eriti selget EKRE toetuse kasvu olnud märgata pigem nooremates vanusegruppides,” ütles Mölder.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,3, Eesti 200 7,5 ning Isamaa 5,3 protsendiga.

“Kui vaadata kolme väiksema erakonna olukorda, siis natuke tähelepanuväärsema muutustena on seal vaevu märgata vaid ehk seda, et sotsiaaldemokraadid on oma languse suutnud vähemalt praeguse seisuga peatada. Sellele vaatamata on nende toetus samal tasemel parlamendivälise Eesti 200 omaga,” arutles Mölder

Tema sõnul on traditsiooniliselt sotsiaaldemokraatidel olnud naiste hulgas suurem toetus kui meeste hulgas ning nii on see ka praegu. Naiste hulgas on nende toetus kaks korda kõrgem.

“Selles kontekstis on märkimisväärne, et alates märtsi algusest on EKRE toetus olnud naiste hulgas mitte väga palju, aga siiski stabiilselt suurem kui sotsiaaldemokraatide oma. EKRE on üldiselt suurema toetusega erakond ning selles mõttes ei tohiks see olla üllatav. Samas on sotsidel olnud alates eelmise aasta algusest enamasti üpriski selge edumaa naiste seas, mis enam aga ei tundu võrdluses EKRE-ga nii olevat,” lisas Mölder.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,7 ja opositsioonierakondi 40 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse. (BNS)

10 commentsOn EKRE toetus tõusis Norstati uuringus käesoleva aasta kõrgeimale tasemele

 • Avatar

  Hoopis kaotatakse E-valimised ja kaovad sotsliberid,e-200 pole olemas kellegi jaoks.

  • Avatar

   EKRE, palun selgitage, mis tähendus on vangerdusel ERR nõukogus, mille peale mingi reformieit AK-s avaldas nördimust.Kui juba Reform mögiseb, tehti ära hea asi.On nii, EKRE?

 • Avatar

  Kui mittevastajad ja riigikogus esindamata erakonnad välja jätta, siis oleks sellise tulemuse pealt jaotunud riigikogu kohad:
  KE=28 kohta (praegu 25)
  EKRE=21 kohta (19)
  IE=6 kohta (12)

  RE=37 (34)
  SDE=10 (10)
  Kokkuvõtvalt. SDE-le jäävad kohad alles, Isamaalt võetaks pooled kohad ära ning KE, EKRE ja RE saaksid kohti juurde.
  Kõige suurem mõtlemiskoht on siin Isamaal.

  Küsitluse link – https://reitingud.ee/reitingud/

 • Avatar

  Kummalised lood on Eestis nende reitingute ja valimistega.
  Ma hakkan juba kartma, et Eesti200 võidab järgmised valimised ära ja nad moodustavad koos reformaritega valitsuse, kusjuures mitte keegi ei tea mitte kedagi, kes nende poolt hääletas.

 • Avatar

  Need sigatsugu, ei, igatsugu küsitlused on ju lihtsad. reformikr…didele pannakse nullnivoo kuskile 25 protsendi kohale. Vajadusel langetatakse algnivoo kuskile 20% ligidale. Nii lihtne ongi. Kuigi isegi 6 protsenti toetust on vist liig. Nivoo oli siis sedapuhku kuskil 28% juures. KEskerakonna puhul ehk on isegi ehk osaliselt usutav, kuigi ka kõrgevõitu protsent, kõik venelased sisuliselt on ju nende taga, eks “meie omadest ka nii mõnedki.

 • Avatar

  Rahvas toetab EKRE’t, sest see erakond tegeleb reaalsete probleemide tõelise lahendamise nimel. EKRE ei tegele pseudoprobleemidega, nagu väidetav inimtekkeline kliimasoojenemine, nn. migrantide eriõigused, Rail Baltic ja muu pseudojura, millega tegelevad teised poliitilised jõud. Soovin oma erakonnale jätkuvalt edu ja jõudu Eesti ees seisvate probleemide lahendamisel. Loodan, et kunagi tuleb ka see aeg, mil valija usaldab Eesti Konservatiivsele Erakonnale nii palju hääli, et saaks moodustada ühe erakonna põhise valitsuse – EKRE valitsuse!

 • Avatar

  Mõttetu raha raiskamine ja populistlik tegevus need uuringud. Tõekriteerium on valimised ja asi ants. Mingid asjapulgad peavad aga palga välja teenima, olgu selleks või valede tootmine.

 • Avatar

  Tõde selguks kui jälgitaks Põhiseadust – valimised on ühetaolised, ühel päeval ja valimiskabiinis sedeliga.
  Senikaua kuni eksisteerivad muud ebaseaduslikud variandid (eelvalimised, e – valimised), tulevad uuringutulemused sellised, nagu parteikontorite tagatubades otsustatakse. Miks EKRE Põhiseaduse täitmist ei nõua? Kes teab, neid mikse on juba niigi palju kogunenud.

 • Avatar

  Juba selle artikli pealkirja lugedes oli selge, et räägivad mingist milligrammilisest tõusust, mis pole mingi tõus. See käib juba päris selgelt fake news alla, sest reaalselt on Ekre toetus samal tasemel. Uuringusse sattus kogemata rohkem Ekret pooldavaid inimesi ja ongi kõik. Tahaks oodata, et konservatiivsus kajastaks uudiseid reaalselt ja ausalt, aga see ilmselt ei ole võimalik, nagu on vasakpoolsetega. Ikka puhutakse omad suuremaks kui nad reaalselt on. Kui oleks paar pügalat alla, siis hakatakse ju kohe kaitsma, et see on normaalne kõikumine ja tegelikult on see samal tasemel. Miks seda nüüd samal viisil ei räägita?

  Samas paneb ennast ka imestama, et mis nende Reformi pooldajate ajus toimub, kui see on tõesti inimeste arvamus. Mis seda põhjustab? Kes need inimesed üldse on ja kus nad eavad, mida teevad, kelle poolt nad varem on hääletanud, kas nad üldse hääletaks, kui aktiivselt nad meediat jälgivad ja mille põhjal nad oma otsuse langetavad?

 • Avatar

  Muidu on EKRE ikka olnud suhteliselt kahtleval seisukohal nende uuringute suhtes.Kui aga toetus nende uuringute kohaselt tõuseb, on EKRE väga rahul.
  Selgitage siis ometi, mil moel on võimalik Reformi pidev nii kõrge reiting-normaalsele inimesele on see uskumatu.Kas kaakide ja petiste toetajaid on Eestis nii palju või on midagi viltu uuringutega?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused