EKRE töövõit: Paciuse „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ sai seadusega sätestatud

Eesti,
- Updated
©Riigikantselei
Eesti hümn

Täna kiitis riigikogu heaks Eesti lipu seaduse muudatuse, mis sätestab lipu seaduses Eesti hümniks Paciuse teose „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison peab otsust EKRE fraktsiooni töövõiduks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“EKRE arvates väärinuks hümn küll eraldi seadust, aga võimuliit hääletas vastava eelnõu ilma igasuguse veenva argumentatsioonita menetlusest välja. Kui me aga poleks hümni seadustamise vajadust teemana üles tõstnud, ei oleks parlamendi põhiseaduskomisjon tulnud välja ettepanekuga muuta lipuseadust ja sätestada selles Pika Hermanni torni lipu heiskamisel hümnina mängitava muusikalise signatuuri pealkiri ja autorid,“ ütles Jaak Madison.

„Praegune lahendus ei ole kaugeltki ideaalne, sest hümni ei peaks reguleerima lipuseaduses. Me ju ei kehtesta liikluseeskirja kalapüügiseadustega. Ent praegune lahendus on siiski samm paremuse poole, kuivõrd seni polnud üheski seaduses mainitud, mis on üldse Eesti hümn. Kui EKRE valitsuse moodustab, siis teeme ülejäänud pool rehkendusest ehk võtame vastu ka Eesti hümni seaduse.“

UU

LOE LISAKS:

Jaak Madison: Eesti hümni sätestamine lipuseaduses on pool rehkendust

Vasakliberaalide EKRE-viha nullis ära vajaliku hümniseaduse eelnõu, kuid võitlus jätkub

Saame tuttavaks: Läti hümniseadus. EKRE eelnõu kannab edasi samu väärtusi ja arusaamu

Mart Helme: hääletus hümniseaduse üle paljastab rahvusriikluse lammutajad

EKRE esitas riigikogule Eesti hümni seaduse eelnõu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused