Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Võimupööre kasvatas EKRE toetust

-
27.01.2021
EKRE-l on Lõuna-Eestis tugev toetus. Pilt on illustratiivne.
© UU

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimase küsitluse põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Erakond liigub tõusvas trendis, möödudes viimase nädalaga Eesti 200-st ning tõustes taas populaarsuselt kolmandaks erakonnaks.

“Kahesajatajate” toetuse kasv oli tingitud nende äärmuslikust populismist, sest see poliitprojekt vastandas ennast lisaks rahvuskonservatiividele ka opositsioonile, pakkudes ennast välja ainsa jõuna, kes suudaks midagi muuta. EKRE aga pidi üle elama meeletu turmtule praktiliselt kogu ülejäänud poliitmaastikult, kes ei soovinud abielureferendumit läbi lasta.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,1 protsenti, Keskerakonda 21,4 protsenti, järgnevad Eesti 200 15 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,6 protsendiga ning Isamaa 5,6 protsendiga. Eesti 200 toetus on kolme nädalaga langenud 1,5 protsendi võrra.

EKRE toetuse kasvu puhul on teadur Martin Mölderi hinnangul märgiline asjaolu, et esimest korda on venekeelsete valijate hulgas nende toetus jõudnud 10 protsendi tasemele. “Samas on Keskerakonna toetus selles valijagrupis olnud viimasel ajal rekordmadalal tasemel,” lisas Mölder.