Võimupööre kasvatas EKRE toetust

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE lippude all võitsid ka Läänemaa rahvuskonservatiivid. Pilt on illustratiivne.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimase küsitluse põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Erakond liigub tõusvas trendis, möödudes viimase nädalaga Eesti 200-st ning tõustes taas populaarsuselt kolmandaks erakonnaks.

“Kahesajatajate” toetuse kasv oli tingitud nende äärmuslikust populismist, sest see poliitprojekt vastandas ennast lisaks rahvuskonservatiividele ka opositsioonile, pakkudes ennast välja ainsa jõuna, kes suudaks midagi muuta. EKRE aga pidi üle elama meeletu turmtule praktiliselt kogu ülejäänud poliitmaastikult, kes ei soovinud abielureferendumit läbi lasta.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,1 protsenti, Keskerakonda 21,4 protsenti, järgnevad Eesti 200 15 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,6 protsendiga ning Isamaa 5,6 protsendiga. Eesti 200 toetus on kolme nädalaga langenud 1,5 protsendi võrra.

EKRE toetuse kasvu puhul on teadur Martin Mölderi hinnangul märgiline asjaolu, et esimest korda on venekeelsete valijate hulgas nende toetus jõudnud 10 protsendi tasemele. “Samas on Keskerakonna toetus selles valijagrupis olnud viimasel ajal rekordmadalal tasemel,” lisas Mölder.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused