EKRE tugevdab oma positsioone ühiskonnas – Norstati uuring tõi populaarsusprotsendiks 22

EKRE-l on Eesti ühiskonnas kindel positsioon.

Rahvuskonservatiivid on Eesti poliitilisel maastikul jätkuvalt stabiilsem poliitiline jõud.

Koalitsioonis oleva Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reiting on hakanud üles poole ronima, samal ajal kui opositsiooni juhtpartei Reformierakonna populaarsusnäitaja on pöördunud langusse, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Nordstati uuringust.

Keskerakonna ja EKRE reiting on paranemas, kusjuures märkimisväärselt just EKRE oma. Keskerakonna toetusprotsent on paranenud nädalaga 19,4-lt 21,5-le ja EKRE-l koguni 16,2-lt 22-le.

Kui 13. mai seisuga toetas Reformierakonda 31,8 protsenti küsitletutest, siis 20. maiks oli see näitaja kukkunud 28,6 peale.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on toetust veidi kaotanud – kui 13. mai seisuga toetas neid 12,2 protsenti küsitletutest, siis 20. maiks oli see näitaja kahanenud 9,4 peale. Isamaa reiting püsib võrdlemisi stabiilne, olles 20. maiks 8,8 protsendi peal. Nädalaga on juurde tulnud 0,8 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse. (BNS)

Kommentaarid