EKRE uurib kaitseministrilt: miks avaldab riik tunnustust Eestit okupeerinud punaarmee sõduritele?

Eesti,
- Updated
©UU
Pronkssõduri lähistel keelati tänavu Eesti sõjaväevormi kandmine põhjendusega, et see võib põhjustada asjatuid provokatsioone.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon uurib kaitseminister Jüri Luigelt, miks viib Eesti riik iga aasta 8. mail Eestit okupeerinud punaarmee sõdurite mälestuseks püstitatud pronkssõduri juurde pärja kirjaga „Eesti rahvalt“.

EKRE fraktsiooni liige Kai Rimmel juhib tähelepanu, et suurema osa Eesti ühiskonna jaoks kujutab nn Suure Isamaasõja lõpu tähistamine pronkssõduri monumendi juures endast ebalojaalsuse deklareerimist Eesti riigile ja Nõukogude okupatsiooni ülistamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vaatamata sellele, et pronkssõdur teisaldati 2007. aastal Tõnismäelt Kaitseväe kalmistule, on jätkuvalt tegemist sümboliga, mida Kreml kasutab oma propagandas ära ajaloolise tõe moonutamiseks ja okupatsiooni õigustamiseks,“ selgitab Rimmel.

„Monument glorifitseerib meie riikliku iseseisvuse hävitamist ja Eesti rahva kallal toime pandud inimsusevastaseid kommunismikuritegusid. Pärja viimine pronkssõduri jalamile 8. mail on meie hinnangul kasulik pigem Venemaa propagandale, kuivõrd seda võib tõlgendada kui riikliku tunnustusavaldust Eesti okupeerimisele.”

EKRE fraktsioon soovib kaitseministrilt teada, miks avaldatakse pärga viies riiklikul tasemel tunnustust okupatsiooniarmee sõduritele, kelle tegevuse tagajärjel kaotas Eesti pooleks sajandiks iseseisvuse.

Samuti uurib fraktsioon, kelle korraldusel pärja viimine toimub, kas Eesti rahvalt on selleks volitust küsitud ja kas kaitseminister Jüri Luik kiidab pärja viimise heaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused